21 травня завершується нерестова заборона на річках Волині. Проте на окремих водоймах нерест триватиме.
Про це попереджують у Волинському рибпатрулі.
"🐟Згідно пункту 4.14.3 Правил любительського та спортивного рибальства, нерестова заборона на річках та їх кореневих водах триває з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових системах водойм (непроточні при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) - з 1 квітня по 30 червня. У всіх водосховищах, а також в озерах Волинської області - з 1 квітня по 10 червня", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині судитимуть трьох захмелілих водіїв, які намагалися підкупити патрульних
🏞Таким чином, з 21 травня на річках області закінчиться нерестова заборона. Втім, деякі обмеження на лов водних біоресурсів залишаться. Зокрема, рибу дозволено ловити з берега або човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом. Крім цього, добова норма вилову риби на одну людину не повинна перевищувати 3 кг, а раків – 30 шт.
"На озерах та водосховищах нерестова заборона триватиме. Волинським рибоохоронним патрулем було розроблено інтерактивну карту 🗺 основних місць нересту водних біоресурсів на території Волинської області. З нею можна ознайомитись за посиланням (https://vl.darg.gov.ua/_interaktivna_karta_osnovnih_0_0_0_5…)", - додають у Волинському рибпатрулі.
⚖️Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
"📞Управління Держрибагентства у Волинській області закликає громадян бути свідомими і не порушувати правил любительського та спортивного рибальства. Якщо Ви стали свідком незаконного вилову водних біоресурсів прохання телефонувати на «гарячу лінію» відомства: (067) 360-78-40", - застерігають рибоохоронні патрульні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 14 земельних ділянок та автомобіль «ВАЗ»: що у декларації сільського голови Світязя?