image
5 Лютого 2018 | 18:22

Нервових людей собаки кусають частіше

Також на переваги нападників тварин впливає стать і вік жертви.
Про це 05 лютого 2018 року повідомляє сайт «Vokrug.sveta.ua».
Дослідники з університету Ліверпуля дійшли до висновку, що реальна кількість людей, які стали жертвами собачих укусів, значно перевищує офіційні статистичні дані. Також вчені встановили, кого найчастіше кусають собаки. З'ясувалося, що чоловіки страждають від укусів частіше, ніж жінки. Також ймовірність зростає у схильних до тривожності людей незалежно від статі.
Вчені провели опитування за участю 694 жителів графства Чешир на північному заході Великобританії. Учасники вказали свій вік і відповіли на ряд питань про те, кусала їх коли-небудь собака і чи є у них домашні тварини. Тих, хто коли-небудь пережив собачий укус, попросили розповісти про подробиці: скільки років було вкушеній, чи бачив він цю собаку до інциденту і потрібна була медична допомога. Також учасники опитування пройшли невеликий психологічний тест, що виявляє основні особливості особистості відповідно до моделі «Великої п'ятірки». Ця модель включає ступені прояву п'яти основних характеристик: схильності до екстраверсії або інтроверсії, відкритості новому досвіду, приємності в спілкуванні (agreeableness), сумлінності (conscientiousness) і схильності до невротизму (ступінь емоційної стабільності).
З'ясувалося, що 25% опитаних коли-небудь в житті кусала собака. Середня частота укусів склала 18,7 випадків на 1000 осіб на рік - це узгоджується з даними опитувань, проведених в США в 1996 і 2008 роках. При цьому офіційні показники, надані британською системою охорони здоров'я, майже в три рази менше. Можливо, така різниця пов'язана з тим, що в офіційну статистику потрапляють лише випадки, що вимагають лікування в лікарні.
Близько 44% опитаних пережили укус собаки в дитинстві, до 16 років. Провідний автор дослідження Кері Вестгарт розповіла, що і вона сама постраждала від собачого укусу в ранньому дитинстві. 55% опитаних заявили, що до укусу ніколи не бачили собаку, яка завдала їм травму. При цьому наявність собаки в будинку підвищувало ризик в 3,3 рази. Жертвами укусів частіше ставали чоловіки: у них середній ризик травми був в 1,8 рази вище, ніж у жінок.
Психологічний тест продемонстрував залежність між схильністю до занепокоєння і ризиком собачого укусу. Небезпека значно зростала для тих, хто часто перебував у стані тривоги, відрізнявся дратівливістю і ранимістю або переживав депресію. Поки невідомо, що стає причиною зв'язку з цим: тривожні люди «привертають» агресивних собак або, навпаки, сам собачий укус змушує людину сильнішою тривожитися. За словами вчених, подальші дослідження допоможуть з'ясувати, який з варіантів ймовірніше.

Вас також може зацікавити