image
 |  16 13 Серпня 2021 | 20:02

НСЗУ затримує гроші медзакладам Волині

Депутати облради планують ухвалити звернення до президента, парламенту та уряду про незадоволення роботою Національної служби здоров’я.

Відповідний проект рішення розглядали обранці громади під час засідання медичної комісії облради, - пишуть Волинські новини.

Начальниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери облради Галина Карнаухова зазначила: подібні звернення ухвалюють депутати у кожній області, бо проблеми медицини аналогічні скрізь.

«Суть самого звернення – незадоволення роботою НСЗУ, до якої є чимало зауважень: це і затримки з фінансуванням, необґрунтовані тарифи, які не покривають фактичних затрат, недостатньо ефективна електронна система, яка часто зависає в міру завантаженості, те, що не буде перехідних пакетів. Ви знаєте, що 12 лікарень припинили роботу з ковідними хворими і зараз вони мають грошей на 60%, а ті, хто надає тільки амбулаторну допомогу – ще менше», – пояснила вона.

Водночас, доповнює депутатка Любов Серба (фракція ВО "Свобода"), наступного року вузькоспеціалізованим лікарням буде складно працювати і виконувати умови НСЗУ. Адже у вимогах до умов закупівель і специфікації за програмою медичних гарантій на 2022 рік анонсуються чергові зміни, які багатьом закладам буде виконати складно.

«Надання стаціонарної медичної допомоги включає в себе цілодобове надання інструментальних і лабораторних методів обстеження. В мене питання, чи заклади районного рівня зможуть виконати такі вимоги і чи зможуть підписати угоди. Що ж стосується нашого закладу, то цього року маємо пакет, який стосується готовності закладів на реагування на надзвичайні ситуації щодо інфекційних захворювань. На наступний рік цей пакет включає готовність реагування не тільки на епідситуацію, а й на надзвичайні ситуації, пов’язані з техногенними та природніми катастрофами. Такі вимоги зможуть виконати багатопрофільні заклади, а вузькоспеціалізовані заклади, як інфекційна лікарня не зможуть їх виконати, бо в нас має бути відділення екстреної медичної допомоги, хірургічна служба, травматологічна служба. Має бути обладнання і оснащення. Тож зрозуміло, що заклад такого пакету не отримає», – пояснює вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку ще одна аварія потрапила на камери відеоспостереження

На її думку такі жорсткі умови призведуть до того, що багато закладів не зможуть закупити пакети меддопомоги на ті суми, які необхідні їм для нормального функціонування. А якщо буде недофінансування, це, своєю чергою, призведе до скорочення мережі медичних закладів, вважає депутатка.

Частково з цією думкою не погодилася голова комісії Ірина Горавська. Адже, зазначила вона, пацієнти розраховують, що вони в будь-якому закладі можуть отримати однаково якісну послугу. Тому лікарням треба покращувати свій рівень, або направляти пацієнтів туди, де є фахівці і потрібне обладнання. Однак в частині вузькоспеціалізованих лікарень – інфекційної, психлікарні та інших, каже депутатка, тут сумнівів немає – вони будуть в нерівних умовах.

«Реформа спрямована на те, щоб якість медичної допомоги надавалася на високому рівні. Може, і справді є жорсткі вимоги, але якщо допомога надається в лікарні, де недотримані вимоги щодо певної кількості персоналу і нема обладнання, то це небезпечно для пацієнта. Або ж вони підтягуються до того, щоб допомога надавалася на певному рівні. Бо пацієнт, коли йде в лікарню, сподівається, що рівень надання медпослуги однаковий. Там, де немає можливості надання якісної медичної допомоги, має бути база для надання невідкладної допомоги, а потім пацієнт скеровується туди, де цю допомогу нададуть безпечно. Але вузькоспеціалізовані лікарні, я згідна, що вони такі умови не виконають і їх не можна ставити в один ряд з багатопрофільними лікарнями», – вважає вона.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити