image
30 Січня 2019 | 14:44

Останній учасник бою під Крутами жив на Волині і діждався незалежності України

Юнкер Першої української військової школи ім. Богдана Хмельницького у Києві Матвій Данилюк брав участь у бою біля станції Крути на Чернігівщині 29 січня 1918-го.

Про це написала газета "Волинь" у серпні 1992-го. Тоді ж він брав участь у марші ветеранів визвольного руху в Україні, який проходив у Києві, - пише Gazeta.ua. 

Жив і помер на 103 році життя у селі Ватин Горохівського району на Волині. Похований на сільському цвинтарі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ять Героїв Крут у Горохові відзначили смолоскипною ходою (ФОТО)

Командир бою Аверкій Гончаренко у спогадах написав, що втрати сягали "до 250 юнаків, одна чота (до 30 людей - Gazeta.ua) студентів і 10 старшин". Але він не зазначив, скільки вояків вийшли із бою живими. 

Дослідники встановили близько 40 учасників бою під Крутами, які вижили. Більшість з них померли протягом 1970-1980-х США та європейських країнах. 

На українських землях залишилося жити 9 осіб. 1920-30-ті пережили троє. Крім, Матвія Данилюка - Юрій Вороний і Валентин Отамановський. Вороний працював лікарем і здійснив першу пересадку органу людині. Помер 1961-го у Києві. Отамановський досліджував історію та право ХІІІ-ХІХ ст., створив музей Михайла Коцюбинського у Вінниці, викладав іноземні мови у вишах Казані, Ташкента, Краснодара і Харкова. Помер 1964-го.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити