image
1 Червня 2020 | 18:09

Пенсій не буде: українцям, які не мають стажу, перестануть платити

Українцям, які не мають необхідного трудового стажу, перестануть платити пенсії.

Про це повідомляє Юридичний портал України.

Як зазначається, натомість люди, які досягли пенсійного віку, проте їм бракує стажу, можуть оформити матеріальну допомогу замість пенсій. Це потрібно зробити до 31 грудня 2020 року.

Для того, щоб оформити пенсію, необхідно подати документи у соцстрах:

  • документ, що посвідчує особу пенсіонера і його місце проживання + ІПН;
  • довідку про наявному страховому стажі (видається в Пенсійному фонді за запитом пенсіонера – протягом 5 робочих днів);
  • декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.

Це базовий комплект документів для такої грошової допомоги. При цьому, якщо соціальна пенсія оформляється не за адресою прописки, а за місцем фактичного проживання пенсіонера, потрібно додати довідку про неотримання такої допомоги.

Тимчасова фінансова допомога призначається з дня, наступного за датою досягнення пенсійного віку, за умови, що звернення за допомогою відбулося не пізніше 90 днів після досягнення такого віку.

Варто відзначити, що таку допомогу можуть отримати не всі.

На додаткову допомогу не можуть розраховувати ті, хто отримує пенсію (в тому числі соціальну), працює або провадить іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу.

Також можна навіть не намагатися оформити соціальну пенсію, якщо хто-небудь із членів сім’ї протягом року перед зверненням за тимчасовою допомогою здійснив купівлю (оплату послуг) на суму понад 50 тис. гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи-мільйонери зі «Слуги Народу» орендують житло за бюджетні кошти, - КВУ

Відмовлять у допомозі і в ситуації, якщо середньомісячний сукупний доход сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні півроку перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб

Ще одним приводом для відмови може стати результат вибіркової перевірки, якщо, наприклад, будуть виявлені додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здача в оренду житлового приміщення (будинку), заробіток членів сім’ї тощо).

Не отримають грошову допомогу і власники кількох квартир (будинків) чи більше одного автомобіля (іншого ТЗ, механізму). Це ж стосується і подібного майна і когось із членів сім’ї.

Юристи відзначають, що розмір допомоги повинен компенсувати різницю між реальним доходом і прожитковим мінімумом. Якщо немає доходу, то можна претендувати на повний прожитковий мінімум.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити