Середньозважена ціна електроенергії в Україні на ринку на добу вперед з 2 по 8 серпня зросла на 19,7%, до 2018,7 грн за МВт-год. Про це повідомило держпідприємство "Оператор ринку". Зростання електротарифів для промисловості спровокує зростання цін на товари та послуги.
Ринок на добу вперед є головним орієнтиром для всіх сегментів ринку, пише УНІАН.
На внутрішньо добовому ринку в торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" ціна на електроенергію за тиждень зросла на 29%, до 3269 грн за МВт-год.
Зростання цін стало наслідком рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про підвищення максимальних граничних цін продажу електрики.
Середньозважена ціна електричної енергії в торговій зоні "Бурштинський острів" склала 1647,46 грн за МВт-год. Тут виробляють електроенергію для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.
2 серпня на ринку на добу вперед у торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" ціна на електроенергію досягла нового максимуму за час роботи нового ринку електричної енергії - 2578,5 грн за МВт-год.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порахували зарплати українців: хто отримує більше?
Зростання цін на оптовому ринку електричної енергії найбільше відбивається на промислових підприємствах. Це робить їх продукцію на міжнародній арені неконкурентоспроможною.