У Луцьку рекламу наркотиків залишається на стінах будинків та парканах - її чомусь ніхто не бажає замалювати.
На стінах нашого міста часто можна побачити намальовані незрозумілі електронні адреси, назви Telegram-каналів та написи на кшталт «шишки», «амф» і таке інше. Ввівши ці символи, будь-хто може замовити наркотики. Найчастіше на такий гачок потрапляють підлітки та студенти.
Нагадаємо, що 6 грудня, у четвер наше видання писало про рекламу у центрі Луцька, і вже на другий день частково вона була зафарбована. У поліції повідомили, що такі надписи вони не лишають поза увагою окремого підрозділу поліції Волині – управління протидії наркозлочинності.
Муніципали повідомили, що це не їхня компетенція, адже у поліції є відділ по боротьбі з наркотиками. Ну, а в патрульній поліції Волині розповіли, що раніше у них були акції по зафарбуванню таких надписів. Мовляв, кожен громадянин може замалювати надпис і не обов'язково телефонувати у «102».
Ось так, певно, правоохоронні органи хочуть лишитись осторонь і перекладають свою роботу то на активістів, то на громадян, або ж врешті-решт на управління протидії наркозлочинності.
Поки правоохоронні органи роздають поради - надписи продовжують «гуляти» містом.
Система купівлі-продажу наркотичних речовин за такими адресами доволі проста. Людина вводить ці символи і таким чином замовляє наркотики. Потім їй скидають номер електронного гаманця на який потрібно надіслати гроші. Далі продавці надсилають фото місця, де ховають товар. Часто, вони позначають це місце ще й рекламним графіті.
Стіни приміщень біля Центрального ринку (Старий ринок)
Поліції важко відслідкувати бариг, які торгують психотропними речовинами. Звісно, за розповсюдження та продаж наркотиків цим особам світить до 8 років позбавлення волі. Варто зазначити, що графіті почали з'являтися не лише в місті Луцьку, але й в інших містах Волині.
Читайте також: У центрі Володимира – реклама наркотиків
Наслідки вживання наркотиків досить плачевні. В людей виникає залежність, психологічні розлади, проявляється запаморочення, посилене потовиділення, порушення зору, сильні головні болі. Може статися інфаркт, нервове виснаження, інсульт, ураження серця і судинної системи. Побічні дії, які можуть з'явитися після вживання амфетаміну – ураження печінки. Словом, однозначно, ці рекламовані речовини є небезпечними для вашого здоров’я.
Часто поліція покладається на активістів, які допомагають зафарбовувати надписи на будинках. Але якщо це об’єкти приватної власності – попередьте господарів, аби потім винуватцями не стали ви.
Інше питання, чому працівники поліції продовжують бездіяти? Чи це свідчить про те, що у правоохоронних органах сьогодні перебувають не досить досвідченні слідчі, які роками не можуть впоратися з боротьбою продажу наркотичних засобів та відслідкувати злочинців?
Типу зафарбована реклама, по суті текст видно через фарбу
Дивною є також ситуація, коли останеім часом керівники місцевих правоохоронних органів кидають меседжі до міської влади, що потрібно впроваджувати на вулицях камери спостереження. Мовляв це дасть більше можливостей для боротьби зі злочинністю. В цей час масово містом розпочинає «гуляти» реклама наркотиків. Збіг обставин, чи розгул шахрайства? Ми гадаємо, що скоріше перший варіант, а Вам як міркуючим читачам - вирішувати самим.
А поки поліція звітується про те, що зафарбували рекламу на стінах міста Луцька, або ж залучає до цієї спрпви волонтерів та активістів, виникає ще питання: а для чого отримують працівники поліції зарплату з податків громадян, коли копи продовжують бездіяти?
До слова, у місті є також комунальні служби ЖКГ, які теж мають бути не байдужі до псування майна та реагувати на надписи не тільки реклами наркотиків, але й різних графіті чи малюнків, які псують естетику вулиць нашого Луцька, але і ці структури сподіваються на громадскість чи волонтерів та теж лишаються осторонь вирішення цієї проблеми.
У дворах проспекту Волі,1
На стінах будинків біля найбільш населеного району міста, Старий Ринок.