image
1 Жовтня 2018 | 05:14

Полякам не подобається, що на Волині влада підтримує націоналістів

Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький вважає, що місцева влада Волинської та Львівської областей підтримує націоналістичні рухи, і стурбований цією ситуацією.
Про це він розповів в інтерв'ю польському виданню Polska Agencja Prasowa, пише Depo.Львів.
"З дедалі більшим занепокоєнням ми спостерігаємо за діяльністю регіональної влади, насамперед у Львівській і Волинській областях. Чітка підтримка обласними адміністраціями націоналістичних кіл викликає заклопотаність з приводу правдивості заявленої прихильності по відношенню до нашої країни", - сказав Ціхоцький.

Він уточнює, що Україна не повинна порівнювати вбивства в 1940-х роках у Волинській області з убивствами українців на сході Польщі.
"Домінантою в офіційній українській риториці є релятивізм злочину на Волині - наочним прикладом став візит президента Петра Порошенка в Сагрині 8 липня, в той час як відзначалася кругла річниця "кривавої неділі" в Луцьку за участю президента Анджея Дуди, - це не тільки важко прийняти для поляків, а й може стати викликом для демократизації України", - прокоментував Ціхоцький.

При цьому він заявляє, що в Польщі відсутня проблема дискримінації українців, незважаючи на протилежні повідомлення в українських ЗМІ.
Також наразі, зі слів Ціхоцького, розвивається інтенсивне співробітництво між польськими та українськими істориками, архівістами та арт-реставраторами.
Ціхоцький зазначив, що всі спірні питання у відносинах Польщі та України мають бути терміново врегульовані для продовження повного співробітництва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Іваничах освятили оновлений пам’ятний знак на могилі вояків УПА

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити