image

Рецепт виживання в умовах кризи

Весь світ трясе від слова «криза» ! Газети та Інтернеті видання рясніють страшними передбаченнями для України на 2018 рік: девальвація гривні, банкрутство банків, зниження доходів громадян. Всі з жахом згадують початок 90 -х років: інфляція, бандитизм, розруха, нестабільність, дефіцит продуктів і багато всього страшного. І тут напрошується висновок: адже таку ситуацію ми пережили колись, і успішно впоралися з важким становищем.
Все просто - людина має унікальну здатність пристосовуватися до будь-яких обставин завдяки інстинкту самозбереження. Крім того, дотримуючись простих правил , можна безболісно пережити тимчасові труднощі.
Рецепт виживання в умовах кризи:
1 . Не піддавайтеся паніці. Не довіряйте всьому, що транслюють по телевізору, викладають у пресі, обговорюють в Інтернеті. Часто інформація перебільшена. Подивіться реально на життя. Наприклад, усі пройшла чутка про масові скорочення, і людина починає себе накручувати, переживати, нервувати. А в реальності її ніхто не має намір звільняти. Як наслідок, знижується працездатність, зникає бажання приходити на робоче місце, і тут з'являється реальний ризик стати  кандидатом "на виліт" у першу чергу.
2 . Перегляньте свої витрати. Але головне, не відмовляйте собі у всьому відразу, а з « холодної» головою перегляньте свої витрати. Визначте, без чого ви точно проживете (таксі, подорожі, розваги, предмети розкоші, дорогі ресторани). Одним словом, зробіть « ревізію » у своєму житті.
3 . Змініть звички. Можна кинути палити, відмовитися від щотижневого боулінгу, сауни чи походу в кіно. Скоротіть витрати на "стиль життя " тільки частково, залишивши найулюбленіші заняття; або поміняйте дорогі розваги на безкоштовні або дешевші.
4 . Усвідомте, що життя продовжується незалежно від курсу американського долара до української гривні. Вранці сходить сонце, а ввечері воно заходить. Боріться з проблемами, що долають вас негативними емоціями. Страх, гнів, заздрість і роздратування можуть бути усунені приємним проведенням часу, спілкуванням з дорогими людьми, спортом, прогулянками, хобі.
5 . Переоцінив ситуацію. Спробуйте побачити позитивні моменти в ній. У будь-якій ситуації, крім негативних моментів, існують і позитивні. Знайдіть їх для себе в кризі. Наприклад, зниження цін на житло.
6 . Перегляньте своє ставлення до роботи, наскільки сумлінно ви виконуєте свої обов'язки. Якщо потрібно, негайно усувайте свої помилки. Через скорочення ринок людей, що шукають роботу переповнений, керівництво більш прискіпливо буде придивлятися до ваших недоліків. Ви можете втратити роботу.
7 . Шукайте вихід зі сформованої ситуації. Якщо ви знайшли якесь рішення, не тягніть, як ви звичайно це робите, а приступайте до реалізації планів. Якщо ви схильні до прийняття необдуманих рішень, краще порадьтеся з родичами або друзями. В обох випадках подивіться на ситуацію з різних сторін і знайдіть «золоту середину».
8 . Шукайте додаткове джерело доходу . Це може бути репетиторство, вкладення на фінансовому ринку, все що завгодно. Можливо, це буде робота, яку б ви раніше ніколи не робили. Головне - результат.
Криза - явище тимчасове. Криза - це урок кожному з нас, з якого потрібно зробити висновок. Чи так вже була потрібна нова більш престижна машина або можна було обійтися цілком пристойною старої? Чи варто було робити євроремонт і одночасно купувати нові меблі? І зроблю я так наступного разу? Криза змушує переосмислити себе, свої цінності, стиль життя, свої відносини зі світом, звички, і відмовитися від зайвого і непотрібного. У будь-якому випадку - життя триває! І тільки позитивні емоції допоможуть нам подолати будь-які неприємності.

Яка ваша стійкість до стресу ?


Оцініть кожний симптом за трибальною шкалою:  часто - 2 бали, іноді - 1 бал, ніколи - 0 балів.
1 . У мене дуже високий кров'яний тиск.
2 . У мене бувають напади нудоти.
3 . Я боюся захворіти.
4 . Я відчуваю себе безпорадним.
5 . У мене бувають кошмари.
6 . У мене тремтять ноги / руки.
7 . Я часто прокидаюся у ночі.
8 . Мої кисті / стопи холодні.
9 . Я не можу правильно дихати.
10 . Я відчуваю слабкість.
11 . У мене спітнілі руки / лоб.
12 . У мене болю в шиї.
13 . Я не можу зосередитися.
14 . У мене порушено травлення.
15 . Я страждаю низьким кров'яним тиском.
16 . Я дратівливий в особистому житті.
17 . Я дратівливий на роботі.
18 . У мене бувають напади мігрені.
19 . Я відчуваю внутрішньо неспокій.
20 . Я страждаю від болю в шлунку.
21 . Мені постійно хочеться спати.
22 . Моє серце шалено стукає або переривчасто б'ється.
23 . У мене немов ком застряє в горлі.
24 . Я відчуваю сором у грудях .
25 . Я знервований.
26 . Мене кидає в жар.
27 . Сльози душать мене.
28 . У мене бувають головні болі.
29 . Бувають спазми певних груп м'язів.
30 . Мене долають страхи.
31 . У мене бувають запаморочення .
32 . У мене болить спина і поперек .
33 . Я не можу заснути.

оцінка :


Від 0 до 12 балів. Ви можете радіти своїй відносно здоровою стресовій стійкості. Якщо ви в даний момент будете звертатись до заходів з подолання стресу, то вони, в першу чергу, будуть мати для вас профілактичне значення. Ви можете очікувати, що ваші нездужання, якщо вони взагалі є, поступово підуть на спад або зовсім зникнуть.
Від 13 до 27 балів. У вас вже проявляються ланцюгові реакції фізичних і розумово-психічних порушень. Вам необхідно якомога швидше почати використовувати в повсякденному житті вправи з подолання стресу. Вже через кілька тижнів у вашому стані настане помітне поліпшення завдяки ослабленню стресових симптомів або їх зняття, а також підвищиться працездатність.
Від 28 балів і вище. Ви глибоко загрузли в замкнутому колі надмірних напруг, чутливих навантажень і помітного розлади здоров'я. Ви повинні зробити якісь цілеспрямовані дії проти долає вас стресу, щоб тим самим повернути собі спокій, впевненість, працездатність.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити