Різдво-Богородична релігійна громада, що у Камені-Каширському, перейшла до Православної церкви України.
Про це повідомив Леонід Дрегель у фейсбуці.
Парафіяни ще у травні 2022 року на зборах проголосували за вихід із московського патріархату та приєднання до Православної Церкви України. Нещодавно релігійна громада врешті отримала документи про реєстрацію статуту парафії.
«Після довгих років боротьби - Перемога!!!», - йдеться у дописі.
Як пишуть Хроніки Любарта, церкву Різдва Пресвятої Богородиці збудували 1723 року на кошти місцевого поміщика Івана Красицького.
З древньої історії церкви лишилося дуже мало даних. Її звели на рівній місцині на підвищенні порівняно з навколишньою місцевістю. Храм мав і має вигляд продовгастого хреста. До 1880 року він був трикупольним. А 1880 року за рахунок прихожан на місці притворного купола звели дзвіницю. Цікавим є те, що храм побудовано вівтарем на південь.
Церква мала іконостас у три яруси і дерев’яну огорожу з ворітьми. Привертає увагу те, що тут була ікона Святителя Миколая давньоруського стилю, яка нині перебуває на державному реєстрі краєзнавчого музею. Невідомо, з якого року, але до 1839-го парафія була в унії. За свідченням професора Теодоровича, 1835 року церкву відвідав борець за возз’єднаня уніатів із православ’ям архієпископ Йосиф Семашко.
Згідно з єпархіальними звітами Волинської єпархії за 1915 рік, причт приходу складав священик і псаломник, які мали будинок неподалік від храму. Землі було 57 десятин. У 1950-ті роки постійного священика в парафії не було. Служби звершували лише на великі свята. Пізніше постійні служби відновили. Ця церква нині є однією з найцінніших пам’яток міста.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині намолотили майже 1 млн тонн зерна