Після грудневого наказу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про закриття гральних закладів більшість об'єктів не працюють.
Всього працювало близько 5,3 тис. таких об'єктів, більшість яких орендували приміщення в найбільш прохідних місцях. Вихід з ринку наймасовішого в країні орендаря не вплинув на оренду. Власники 30% приміщень готові здавати їх знову, але не хочуть знижувати плату, - пише "Новое время".
Останні кілька років гральні заклади були привабливими орендарями для власників приміщень у різних містах країни. Вони готові були платити максимальні орендні ставки, каже гендиректор компанії Ресторанний консалтинг Ольга Насонова. Конкурувати з ними було неможливо. Якщо ресторан у центрі Києва готовий витрачати на оренду приміщення не більше $20−25 за один кв м на місяць, то власники ігрових залів розщедрювалися і на $50−70.
Представники грального бізнесу вирішили не сперечатися з рішенням влади. Багато з них вивезли все обладнання і зняли таблички. Через місяць після раптового закриття, на місці деяких гральних закладів відкрилися караоке. Але більшість об'єктів як і раніше не працюють.
Багато приміщень, в яких раніше розташовувалися лотереї, простоюють, каже директор АН Брок-Ріелті Дмитро Корчев. "Деякі з них здаються в оренду. Але це не масова тенденція", — говорить він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У комітеті Ради припускають відставку Авакова, якщо справа Шеремета розвалиться
Гральні заклади, як правило, укладали договори оренди на тривалий період і платили за оренду приміщень на рік наперед, пояснює керуючий партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький. Тому, каже експерт, багато майданчиків досі заброньовані. Зараз же в Києві в оренду пропонують тільки 30% від загальної кількості приміщень, які раніше займали лотереї і гральні зали. Але їх власники поки що не поспішають знижувати орендні ставки.
"У Києві — дефіцит хороших приміщень. Наприклад, я займаюся пошуком майданчиків для двох своїх клієнтів і вже практично впала у відчай. Хороших об'єктів за адекватними цінами просто немає", — каже Ольга Насонова.
Приміщення можуть масово з'явитися на ринку нерухомості в тому випадку, якщо у найближчі кілька місяців не ухвалять рішення щодо грального бізнесу, прогнозує Сергій Костецький.
"Якщо ніяких змін не буде, то майданчики будуть масово пропонуватися в оренду. Це може призвести до зниження ставок на 20%", — говорить він. Найбільше у приміщеннях зацікавлені власники магазинів, перукарень та ресторатори.