image
 |  14 25 Липня 2019 | 16:57

Сіль знищила техніку: у «Луцькспецкомунтрансі» пропонують до списання автомобіль КамАЗ

Через критично-аварійний стан транспортних засобів керівництво ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» пропонує списати чотири одиниці техніки, мова йде про автомобілі ЗІЛ, КамАЗ, трактор Т170, а також легковий причіп.
Про це стало відомо під час засідання з питань комунального майна та приватизації сьогодні, 25 липня, - про це інформують «Волинські новини».
Ситуацію пояснив керівник ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич. З його слів, автомобіль для збору побутових відходів на підприємстві не використовують уже протягом двох років.
«Його стан такий, що переобладнати авто на щось інше вже просто неможливо», – зазначив очільник «Луцькспецкомунтрансу».
Натомість Валерій Кузьмич зауважив, що автомобіль КамАЗ і йому, й іншим працівникам підприємства неймовірно шкода списувати, оскільки цей транспортний засіб довго служив «вірою і правдою», однак авто вийшло з ладу через те, що п’ять років тому на нього встановили «солерозкидач»:
«КамАЗ нам дуже шкода списувати. Але це перший автомобіль, на якому встановили солерозкидач, і сіль настільки з’їла його задню частину, мости, що вже нічого не відкрутити, ремонт не зробити, запчастини з заднього моста чи барабанів зняти також не можна. Я й сам не міг би подумати, що таке може бути. Тож, з КамАЗу ми забираємо передній міст, двигун та коробку передач, а все інше – на металобрухт, хіба що вдасться щось вирізати», – розповів директор підприємства.
Він зазначив, що один автомобіль для посипання доріг сіллю уже придбали за кошти з бюджету в минулому році, а 29 липня оголосять тендер на покупку іще одного аналогічного авто.
«У нас залишилось чотири автомобілі для посипання доріг сіллю з восьми, тепер буде п’ять. І ще лишилось три авто для посипання доріг піщано-сольовою сумішшю, бо, посипати дороги лише одною сіллю, до прикладу, в снігопади – мало. Для порівняння, у Любліні – 39 автомобілів для посипання доріг. А ми ось трошки відстаємо», – наголосив Валерій Кузьмич.
Також він зазначив, що підприємство просить списати і легковий причіп, який довгий час використовували за призначенням – возили люки, цеглу, цемент, газогенератор чи відбійник.
«У результаті з плином часу він «розлізся». Ми його підварили, відновили, але його стан знову аварійний. І ще списуємо трактор Т 170, який 12 років добросовісно відпрацював у надскладних умовах на полігоні в Брищі. Все, що ми могли з нього забрати, ми уже забрали. На сьогодні його відновити неможливо. Тому здамо його на металобрухт. А те, що можна буде використати, завеземо на склад і будемо використовувати», – поділився планами пан Валерій, й додав, що, за станом на сьогодні у Луцьку ціни на металобрухт дуже впали, тому поки що здавати списану техніку – недоцільно.
Усі члени профільної комісії таку ініціативу підтримали.
Для довідки.
В розвинутих країнах світу відмовились використовувати у боротьбі зі снігом та ожеледицею сіль, адже вона негативно впливає на транспорт. До прикладу у Швеції використовують «гарячий пісок» - дрібний пісок в пропорції 7:3 змішують з гарячою водою 90-95 °С і розбризкують на вулицях. Гарячий пісок просочується в сніг і робить поверхню шорсткою. Такої обробки вистачає на 3-7 днів на дорогах з щоденним трафіком близько 1500 автомобілів. Поверхня - як наждачний папір.
У Канаді сніг розтоплюють за допомогою спецтехніки (мобільної снігоплавильної машини). В Японії - навчилися використовувати глибинне тепло Землі в господарських цілях.
В Україні і надалі продовжують використовувати сьоляні суміші для посипання доріг, які негативно впливають на кузова автомобілів та завдають корозії металу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити