image
 |  1535 7 Грудня 2023 | 23:31

Скандал на Волині: біля озера зрізали дерева і завезли гори грунту

На пляжі Світязя облаштовують нову відпочинкову зону. Але місцеві стверджують, що роблять це без дозволів - позрізали дерева і всипали ділянку землею із чужої території.

Відомо що бізнес на березі озера взявся вести підприємець з Нововолинська Віталій Ярема. Для цього нібито уклав договір із Шацьким нацпарком, - йдеться у сюжеті 12 каналу.

«В договорі між мною і Шацьким нацпарком прописано що я маю створювати умови для людей. Звичайно, є договір оренди», - каже чоловік.

Водночас пані Христецька знає, що підприємець Ярема засипав пляж Світязя землею.

«Якщо ми розмовляємо з вами про завезення ґрунту на територію пляжу, то так, це є законно. Він і інші підприємці мають на це повне право. Я думаю, пам'ятаєте яким пляж був. Мають право завозити землю аби робити цю зону відпочинку для людей, які приїжджають, більш комфортною. І моя адміністрація парку ставить прямі такі завдання», - розповіла пані Христецька.

Землю, якою Віталій Ярема вирівнював нібито орендовану ділянку, він взяв зі ставка підприємиці Наталії Пишук - до всього, як кажуть у селі, родички чоловіка Марії Христецької. У вересні вона просила у Шацької селищної ради згоду на облаштування ставка та пониження ґрунтових вод. Дозвіл отримала, але з однією умовою - не вивозити ґрунт за межі земельної ділянки

- Брав її на ділянці в людини, яка копала ставок

- Земля мала лишитися на території ставка із забороною подальшого її вивезення, ні?

- Так, але по закону такого немає

Проте кримінальне провадження у цій справі, стверджує видання Буг, було.

«У положенні про національний парк розписано, що можна робити в прибережній смузі. У водоохоронній та прибережній смузі будь-які роботи заборонені. Тільки згідно дозволів і проєктів», - розповів перший заступник начальника державної екологічної інспекції Волині Олександр Ткачук.

Якщо Віталій Ярема дійсно має договір оренди із Шацьким нацпарком, то в документі має бути прописано, що можна, а що не можна робити на цій землі.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити