"Слуга народу" Олександр Куницький пересувається на електрокарі Nissan Leaf, який отримав в оренду від приватної фірми "Автоентерпрайз" у десять разів дешевше, ніж ця послуга доступна для інших клієнтів компанії.
Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях" (проєкт Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший).
Раніше журналісти встановили, що Куницький використовував депутатський мандат в інтересах цього бізнесу – розсилав депутатські звернення для розв’язання його проблем з силовиками, розмістив свої депутатські приймальні за адресами офісів групи компанії "Автоентерпрайз" та намагався встановити зарядну станцію цієї мережі прямо у дворі будівель Верховної Ради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На реконструкції аеропорту «Бориспіль» розікрали 37 мільйонів, – СБУ
У декларації народний депутат зазначив, що користується електрокаром Nissan Leaf, який він орендує у приватного підприємства "Автоентерпрайз", але не вказав вартість оренди.
"Схеми" розшукали деталі договору оренди між ним та ПП "Автоентерпрайз", засвідченого нотаріально. 4 листопада 2019 року, він, вже будучи депутатом, орендував автомобіль за 2,5 тисячі гривень на місяць.
На сайті компанії зазначено, що оренда точно такого електрокару 2013 року випуску коштує 30 доларів на день, якщо орендувати довше ніж на 20 днів, тобто, це близько 900 доларів на місяць (приблизно 25 000 гривень).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь – не виняток: СБУ виявила масштабну вирубку лісів на заході та півночі країни
У коментарі "Схемам" офіційний керівник групи компаній "Автоентерпрайз" і помічник депутата Куницького Дмитро Ніконов не заперечував такої вартості послуги для парламентаря і запропонував журналістам оренду авто за такою ж ціною – за 2,5 тисячі гривень на місяць – щоб ті "не шукали зраду".
Надання народному депутату пільг від приватного бізнесу може бути розцінене як отримання подарунку або неправомірна вимога, розповіли журналістам у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
"Теоретично тут можна говорити про отримання певних пільг або переваг, які б не отримала інша особа за аналогічних умов, – припускає очільник департаменту НАЗК Олександр Шульга. – І якщо такий факт дійсно має місце і його можна довести, то тут ми можемо говорити про отримання подарунку або неправомірної вигоди".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія відправила «гумконвой» в окуповані Луганськ і Донецьк. «Медикаменти» калібpу 7,62?