Масниця – стародавнє слов'янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Святкування триває тиждень і завершується Прощеною неділею.
Які є традиції святкування і що не можна робити в це свято, повідомляє 24 канал.
Святкування Масниці прив'язане до Великодня. Від його дати вираховують 48 днів – це Великий піст, а потім ще тиждень самої Масниці. У 2019 році Масниця буде з 4 березня до 10 березня включно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ахметівський» телеканал жаліється, що його сигнал глушать
Тиждень гулянь ділять на два періоди. Вузька Масниця – понеділок, вівторок і середа. Широка Масниця – четвер, п'ятниця, субота та неділя. Господарською роботою можна займатися перші три дні. З четверга всі роботи припиняються. Кожен день Масниці має свою назву і призначення.
Понеділок, 4 березня – перший день Масниці – "зустріч". У цей день роблять крижані гірки. Вірили, що чим далі котяться сани і чим гучніший сміх над крижаною горою, тим кращим буде врожай.
Вівторок, 5 березня – "загравання". У цей день прийнято заводити веселі ігри та пригощати за організовані веселощі млинцями.
Середа, 6 березня – "ласунка". Всі господині цього дня готують різні смаколики у великих обсягах і прикрашають ними багатий стіл.
Четвер, 7 березня – "розгуляй". З цього дня Масниця розгортається на всю широчінь – гуляють з ранку до вечора, водять хороводи, співають пісні.
П'ятниця, 8 березня – "тещині вечори". День спрямований на прискорення весіль та сприяння молоді у знаходженні собі відповідної пари. Зяті запрошують в гості своїх тещ – пригощають їх млинцями.
Субота, 9 березня – "посиденьки зовиці". У цей день молода невістка запрошує своїх рідних до себе.
Неділя, 10 березня – "Прощена неділя". Цього дня прийнято просити прощення у всіх близьких за свої проступки. Світлий день перед початком Великого посту.
З 11 березня гуляння припиняються, оскільки в силу вступає Великий піст, який триватиме до 28 квітня – Великодня.