image
 |  11 13 Липня 2018 | 11:01

Спростили процедуру оформлення договорів із лікарями

Міністерство охорони здоров'я України змінило порядок оформлення декларації з лікарями, які надають первинну допомогу. Декларація стала коротшою.
Тепер більше не знадобляться копії документів для підписання договорів із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами, - про це пише "Інформатор".
Лікар або реєстратор більше не зобов'язані робити копії документів, надані пацієнтом, і зберігати їх. Тепер, під час підписання декларації, пацієнт повинен показати тільки один з документів, що підтверджують особу та реєстраційний номер картки платника податків (ідентифікаційний код). Якщо ж людина з релігійних переконань відмовився отримувати ідентифікаційний код, то його не вимагатимуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 волинян захворіли на хворобу Лайма від укусу кліща


Також скоротився перелік інформації, яка буде вноситися в декларацію. Тепер всі дані будуть поміщатися на одному аркуші. З документа прибрали інформацію про прописку пацієнта. При цьому вже підписані декларації з лікарями залишаться в силі.
До 1 січня 2020 продовжили термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 роки (до початку національної кампанії з вибору лікарів). До цього часу пацієнти можуть подати нову декларацію про вибір лікаря, під час найближчого візиту в медустанову.
Декларації укладені після 23 березня 2018 не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно.
Також, при зміні юридичного статусу медзакладу, не потрібно буде перепідписувати договори з лікарями. Раніше подані декларації залишаються в силі, за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати в закладі.
Якщо ви поки ще не вибрали лікаря, але вам потрібна невідкладна медична допомога, вам зобов'язані її безкоштовно надати в будь-яких комунальних медустановах.
Невідкладну допомогу надаватимуть на підставі таких симптомів:
Раптове підвищення температури з кашлем, нежиттю, болем у горлі;
Головний біль, запаморочення, слабкість;
Біль в попереку, суглобах;
Підвищення артеріального тиску;
Больовий синдром в онкологічних хворих;
Алкогольний, наркотичний, токсичний абстинентний синдром;
Загострення хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, який надає первинну медичну допомогу, через гіпертонічну хворобу, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишечника, хвороби нирок, суглоб тощо.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити