image
11 Січня 2019 | 20:30

Створили навушники для миттєвого перекладу розмови з іноземцями

Пристрої для перекладу майже в реальному часі поступово перестають бути фантастикою.

Компанія Waverly Labs на технологічній виставці CES-2019, що триває з 8 по 11 січня у Лас-Вегасі, представила свої навушники Pilot, які можуть виконувати синхронний переклад на 15 мов, - пише AFP.

Такі навушники коштують $180-250. Якщо вони є в обох співрозмовників, кожен із них може спілкуватися рідною мовою.

Журналіст, що говорив французькою, за допомогою цих навушників знайшов спільну мову з англомовним Ендрю Очоа, головою Waverly Labs.

Переклад здійснювався через хмарний сервіс смартфона Очоа. Додаток також може створювати письмову транскрипцію розмови.

За словами очільника Waverly Labs, комп'ютерні потужності в онлайн-центрах обробки даних інтерпретують сказане і надають відповідні переклади слухачам, які беруть участь у розмові.

У результаті може знадобитися кілька секунд для інтерпретації.

Універсальні синхронні перекладачі стають все більш доступними. Якість перекладу зростає завдяки збільшенню потужності та швидкості мобільних пристроїв, розвитку машинного навчання та якості технологій бездротового з'єднання.

За словами Очоа, близько 35 тис. пар навушників Pilot були продані менш ніж за рік. Причому клієнти, у тому числі такі компанії, як готелі, зацікавлені у залученні клієнтів, які розмовляють різними мовами.

Китайська компанія TimeKettle була на виставці CES із навушниками WT2, які працювали аналогічно Pilot.

Пристрій Pocketalk, що демонструється тут японською фірмою Sourcenext, вивело смартфони з рівняння перекладу і сподіваються стати хітом під час Олімпіади в Токіо в 2020 році.

"Ми зрозуміли, що, думаючи про Олімпійські ігри 2020-го, багато японців говорять тільки японською", - сказав представник Sourcenext Річард Галлахер.

За словами Галлахера, Pocketalk, який нагадував мобільний телефон раннього покоління, міг переклалати 74 мови і коштував $299.

"Завдяки машинному навчанню він поступово розуміє вас краще, вашу вимову", - сказав він.

Галлахер відзначив високі продажі, особливо в сфері роздрібної торгівлі, таксі, готелів чи ресторанів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винахідник ЛСД прожив 103 роки і був засмучений забороною препарату

Остання модель Translator коштувала близько $400.

Тим часом, Google пропонує безкоштовне програмне забезпечення для перекладу, яке пов'язане з його навушниками Pixel, випущеними 2 роки тому.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити