image
7 Січня 2019 | 18:31

Супрун розповіла, чи існує «чоловічий грип»

Існує стереотип, що чоловіки під час хвороби — застуди чи грипу, сильно “переграють” свої симптоми та часом здаються занадто безпорадними. Тому дружинам, мамам та бабусям доводиться доглядати за ними наче за дітьми.

Про це написала Уляна Супрун. 

Є феномен, що пояснює таку поведінку — “чоловічий грип” або англійською “man flu”. Коли чоловіки схильні “перебільшувати” симптоми застуди, невеликої слабкості чи легкі симптоми грипу, в більшості випадків навіть демонструвати відверту безпорадність. Для жінок цей стан має свою назву — звичайна застуда

Дослідники шукають наукове підґрунтя цього феномену. Адже деякі хвороби та стани дійсно відрізняються між чоловіками та жінками. До прикладу, біль через ішемічну хворобу серця ми відчуваємо по-різному — чоловіки, як правило, мають класичний "ударний" біль у грудях, а жінки частіше відчувають нетипові симптоми, такі як нудота або задишка. Так само може бути із застудою та грипом. 

Поки великих репрезентативних досліджень на цю тему немає. Більшість результатів досліджень зібрані в цьому огляді (https://goo.gl/1rcBkr): 

➡Жінки можуть мати іншу реакцію на вакцини, які захищають від грипу. В дослідженні щеплення від грипу викликало більше місцевих і системних реакцій та кращу імунну відповідь у жінок. Тестостерон може відігравати певну роль в цьому процесі, оскільки чоловіки з вищим рівнем тестостерону, мали більш низький рівень антитіл (https://goo.gl/jX4tp9, https://goo.gl/tT629y). 

➡В одному з досліджень, в якому аналізували дані за 6 років — дорослі чоловіки мали більш високий ризик госпіталізації через грип, ніж жінки (https://goo.gl/mQGyEe). 

➡Було виявлено, що чоловіки частіше помирають від грипу у порівнянні з жінками, незалежно від інших наявних захворювань (https://goo.gl/rF8WTt). 

В цілому науковці схиляються до того, що різниця у хворобі та відчутті симптомів може виникати через гормональні відмінності. Втім, ще потрібно багато досліджень, аби краще дослідити ці відмінності та їхній вплив на імунну систему. 

У будь-якому випадку, грип — серйозна хвороба! Нагадую найбільш ефективні шляхи захисту від грипу: 

🔸Вакцинуйтесь від грипу. Щеплення можна робити протягом всього епідсезону. 

👐Часто та ретельно мийте руки.

💨Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі.

👥Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей.

🍎Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні — це також ефективна профілактика хвороб.

🛏Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

☝Не лікуйте грип самостійно! Обов’язково проконсультуйтесь зі свої лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їсти менше та не покладатись на силу таблеток, - Супрун про ферменти

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити