image
9 Липня 2021 | 21:20

Світ атакує більш заразний штам коронавірусу Епсілон: чим небезпечний і як захиститися?

Слідом за Дельта-штамом світ атакує новий, ще більш заразний варіант коронавірусу – Епсілон. За словами науковців, він може майже повністю нейтралізувати ефективність наявних вакцин. Кількість інфікованих в США стрімко зростає, і вже дуже скоро новий штам з'явиться в Європі.

«OBOZREVATEL» з'ясував, чим небезпечна нова мутація.

Що кажуть про Епсілон?

Науковці з Вашингтонського університету з'ясували, що новий штам має три мутації білка-шипа. Їх коронавірус використовує для проникнення й зараження клітин людини. Але річ у тому, що такі мутації можуть бути стійкими до антитіл, які виробляються в організмі вакцинами Pfizer і Moderna.

Ефективність поточних щеплень може бути знижена на 50-70% порівняно зі штамом, який вперше був виявлений у травні 2020 року.

Крім того, експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я підкреслюють, що каліфорнійський штам не тільки не сприйнятливий до антитіл, але й відрізняється підвищеною заразністю.

Кількість хворих зростає

Приблизно 97% випадків зараження Епсілоном поки зареєстровані в США, причому більш ніж половина – в Каліфорнії (звідси й назва). Проте кількість інфікованих наразі стрімко зростає, і, найімовірніше, вже дуже скоро новий штам з'явиться і в Європі.

Так, наприклад, вважають в уряді Франції. Влада побоюється, що вже наступного тижня добовий приріст нових випадків COVID-19 може досягти 15-20 тисяч випадків.

Робити щеплення все одно потрібно

Кандидатка медичних наук Валентина Макаренко в коментарі OBOZREVATEL зазначила, що смертність новий штам не підвищує, тому побоюватися поки що не варто.

«Новий штам буде висококонтагіозним (більш заразним. – Ред.), але при цьому не викликатиме ускладнень. Можливо, вакцина не захистить, але вона дасть можливість уникнути серйозних ускладнень. У випадку з Pfizer це близько 92%. Фактично, люди, які отримають щеплення, переноситимуть легше це захворювання», – зазначила вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили про перемогу нових штамів коронавірусу в перегонах із вакцинацією. Країнам з високим рівнем щеплень дорікнули за відмову від протиепідемічних правил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американці відмовляються від вакцини Johnson & Johnson: мільйони доз виявляться непридатними

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити