- Поля п’яти українських агрохолдингів рівні за площею території Словенії
П'ятірка найбільших агрокомпаній країни («UkrLandFarming», «NCH», «Кернел Груп», «Миронівський хлібопродукт» і «Українські аграрні інвестиції») володіє земельним фондом, який дорівнює площі Словенії.
- Україна виробляє в п’ять разів більше соняшникової олії, ніж Іспанія — оливкової
Іспанія — лідер з виробництва оливкової олії у світі. Але Україна виробляє соняшникової олії в 5 разів більше. Наша країна — світовий лідер у цій сфері: 4,2 млн т. Це 28% глобального виробництва. Якщо вилити цю олію в олімпійські басейни, знадобилося б 1852 басейни. А якщо заповнити басейни іспанським оливковою олією, достатньо буде всього 357 басейнів. Ще один вражаючий факт: у 2014 році в Україні виробили соняшникової олії більше, ніж оливкової у всіх країнах світу разом узятих. 4,2 млн т соняшникової проти 3,2 млн т оливкової.
- Україна вирощує в сім разів більше зерна, ніж кави в усьому світі
У 2014 році в Україні зібрали 64 млн т різних зернових культур: кукурудзи, пшениці, ячменю та ін. За цей же період у всьому світі зібрали 8,5 млн т кавових зерен.
- Якби українське зерно вивозили вагонами, то це були б потяги довжиною в тисячі кілометрів
У 2014/15 МР Україна експортувала 18,5 млн т кукурудзи — це третій показник у світі. Більшу частину кукурудзи, як і інших зернових, вивозять на експорт морем — величезними суднами типу Panamax. Але якби хтось захотів усю експортну кукурудзу завантажити у вагони-зерновози, то знадобився б поїзд довжиною 3,7 тис. км. Це відстань від Києва до столиці Іспанії, Мадрида. А якщо зробити те ж саме з пшеницею, якої ми експортували 11,5 млн т, то поїзд розтягнеться від Києва до Лондона — на 2,38 тис. км.
- Наших горіхів вистачило б на півмільярда тортів
Сільське господарство — це не тільки зерно, молоко і м'ясо. Україна — один зі світових лідерів з вирощування горіхів. У минулому маркетинговому році Україна виростила 96,9 тис. т волоських горіхів. Це 6 місце у світі. Якщо б всі ці горіхи використовувалися для приготування «Київських тортів», то можна було б зробити 4,845 млрд тортів. Цієї кількості вистачить, щоб видавати по одному торту на місяць кожному жителю України протягом року.
- Українським медом можна всю зиму годувати жителів Фінляндії
Торік Україна експортувала 26 тис. т меду. Такої кількості вистачить, щоб давати по чайній ложці (30 г) кожному жителю Фінляндії впродовж 6 місяців.
- Нашої пшеницею можна нагодувати сотні мільйонів голодуючих в Азії
В Індії 195 млн чоловік щодня засинають голодними. Якщо ж змолоти всю нашу експортну пшеницю (11 млн т), то вийде 8,25 млн т борошна. Випікаємо з неї 23,6 млрд батонів вагою по 500 г і роздаємо їх голодуючим Індії. 195 млн голодних індійців зможуть їсти по одному батону щодня впродовж 4 місяців.
- Українськими яйцями можна два дні годувати всіх жителів ЄС омлетами
У 2014 році Україна експортувала 1,75 млрд яєць. Якщо приготувати з них французькі омлети, такої кількості вистачить, щоб 2 дні поспіль годувати ними всіх жителів ЄС.
- Української курятиною можна нагодувати весь Ізраїль
Ізраїль — країна, чиї жителі їдять найбільше курячого м'яса у світі — 70 кг на людину в рік. Якщо взяти всю курятину, яку Україна експортувала в 2014 році, то можна годувати всіх ізраїльтян 4 місяці.
- У майбутньому Україна завалить світ кукурудзою
Якщо довести врожайність українських полів до рівня США (11 т кукурудзи з га), то ми зібрали б 50 млн т. Це в 2 рази більше, ніж вирощує Аргентина, і в 10 разів більше, ніж Німеччина. Зараз врожайність кукурудзи в Україні — 6 т/га. Якщо підвищити врожайність, то Україна завалить світ кукурудзою