Виставка приурочена 111-й річниці від дня народження Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, - йдеться на сайті музею.
Відвідувачі побачать:
- унікальний прапор українських націоналістів, захоплений радянськими партизанами Кам’янець-Подільського з’єднання у 1940-х рр., який дивом зберігся у фондах музею за радянської влади, де був віднайдений у 2015 року;
- печатку, виготовлену художником-повстанцем Нілом Хасевичем;
- зброю, якою воювали повстанці;
- нарукавні пов’язки ОУН;
- оригінальні повстанські листівки та пропагандистські видання 1940–50-х років, серед яких є відозви до поневолених народів СРСР, які друкували іншими мовами;
- бідон-сейф, в якому зберігався повстанський архів, віднайдений в 2015 року;
- бофон УПА;
- речі упівців – в’язнів ГУЛАГу: листи, щоденники, світлини, документи, рушники, вишиті на засланні;
- велику кількість оригіналів різноманітних світлин із повстанцями;
- сучасні пам’ятні медалі й монети, присвячені УПА.
Та багато іншого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь у боротьбі. «Сом», «Гарпун» і «Сівко». Формування і загибель першого штабу УПА
Візуально виставка оформлена у стилі повстанських криївок. Тематично складається з шести блоків, присвячених керівництву УПА, її організаційній структурі, пропагандистській діяльності, особливостям побуту підпільників, закордонним рейдам УПА, підсумкам діяльності українського визвольного руху 1940–50-х років.
Як зазначає генеральний директор Національного музею історії України пані Тетяна Сосновська: «кожному українцю варто відвідати цю виставку. Вона знайомить з обставинами створення УПА, етапами її боротьби як проти гітлерівського, так і проти сталінського тоталітарних режимів. Також тут можна буде дізнатися про повсякденне життя українського повстанця, котрому насправді доводилося воювати з ворогами у надзвичайно важких умовах, виявляючи при цьому як героїзм, так і самопожертву».
На відкритті виставки Микола Процюк (син Василя Процюка (“Кропиви”) – начальника штабу УПА-Південь) представить нагороди свого батька – два Золоті хрести бойової заслуги першого класу та найвищі військові нагороди Української повстанської армії.
У відкритті візьме участь народний депутат України Юрій Шухевич, син головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Також на захід запрошені представники української влади, члени Уряду, Парламенту, керівники провідних музеїв Києва.
Відкриття: 3 липня, у вівторок, о 15:00 на третьому поверсі Національного музею історії України. Адреса: вул. Володимирська, 2.
Вхід на відкриття виставки вільний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Етномультфільм про воїнів УПА «Воїни лісу-2» переміг на Міжнародному кінофестивалі (ВІДЕО)