image
11 Листопада 2019 | 10:52

У «княжому» місті вшанували пам’ять українських жертв окупаційних режимів (ФОТО)

Пам’ять українських жертв окупаційних режимів у Володимирі-Волинському вшанували покладанням квітів до дошки Пам’яті загиблим учасникам АТО та символічного хреста на валах Городища.

Про це йдеться на офіційному сайті Володимир-Волинської міської ради.

Згідно з рішенням Волинської обласної ради від 2 лютого 2017 року з метою відновлення історичної справедливості, збереження національної пам’яті, вшанування українців, які загинули від рук окупантів 8 листопада на території області визнане Днем пам’яті українських жертв окупаційних режимів.

На знак скорботи за закатованими та невинно вбитими українцями квіти до дошки Пам’яті загиблим учасникам АТО та символічного хреста на валах Городища поклала заступник міського голови Лариса Кулікова.

У Волинській області, як і в інших областях країни, окупаційний режим здійснював майже поголовне фізичне знищення населення. Тут застосовували найжорстокіші методи тотальної війни, вчиняючи розправи над місцевим населенням за вияв найменшої непокори.

На території Волинської області в роки Другої світової війни німці створили три великі табори для радянських військовополонених – у містах Володимир, Ковель та Луцьк.

Умови утримання людей не відповідали жодним вимогам. Їх погано годували, в зимову пору приміщення не обігрівалися, полонені не мали теплого одягу, виснажувалися через режим утримання, земляні та інші роботи. Їх били, катували і практично не надавали медичної допомоги.

З цих причин таборі у Володимирі-Волинському щоденно помирало 200-250 осіб, а за час функціонування табору в ньому загинуло 25 тисяч осіб, 11 тисяч померли у Ковельському таборі, 10 тисяч 530 осіб – у Луцькому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політв'язні і репресовані вшанували в Луцьку пам'ять українських жертв окупаційних режимів

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити