Сьогодні в підземеллі кафедрального костелу Петра і Павла в Луцьку відкрили оновлені експозиції. Так стартував новий туристичний сезон в обласному центрі.
Гімназист Костянтин Задерейко до підземелля прийшов з мамою та молодшим братом. Каже: в цьому місці хоче відчути екстрим.
Відвідувач підземелля Костянтин Задерейко: "Тут дуже класно, уже екстримально, а я це люблю.
Лучанка Тетяна Полуектова розповідає: любить містичні історії. Каже, чула про привид молодої дівчини, який блукає коридорами цього підземелля.
Відвідувачка підземелля Тетяна Полуектова: "Вона померла. Її поховали тут і привид тут ходить."
Екскурсовод Денис Грицюк привида, говорить, тут не бачив, але гробниця молодої дівчини у Луцькому підземеллі є. Звали її Магдалена Тализіна. Це – дружина луцького коменданта, яка померла в 19-річному віці.
Екскурсовод Денис Грицюк: "Гробниця була пограбована ще в ХІХ столітті, тому сьогодні афтентичного саркофагу ми побачити не можемо."
Підземелля кафедрального костелу Петра і Павла в Луцьку збудували єзуїти в ХVІІ столітті. Нині потрапити сюди може будь-хто, каже екскурсовод. Перед відкриттям туристичного сезону розчистили третину території, яка раніше не була доступною відвідувачам.
Читайте також: У Луцьку поліція оперативно розкрила крадіжку з магазину
Екскурсовод Денис Грицюк: "У цьому куточку знаходилася металева будка повністю захаращена сміттям. Напевно, добрий зіл сміття з неї вивезли. Також попід стінами усюди лежала цегла."
Настоятель кафедрального собору Петра і Павла Павло Хом'як: "Користувачем цих підземель є релігійна громада собору Петра та Павла у Луцьку, а балансоутримувачем це є дирекція заповідника, оскільки це є пам’ятка архітектури національного значення."
Заступник директора Державного історико-культурного заповідника Віктор Баюк розповідає, в підземеллі є чимало недосліджених ходів. Нещодавно, каже, віднайшли ще одну гробницю.
Детальніше - у сюжеті UA:Волинь.