У Луцькому замку протягом двох днів відбувався лицарський турнір «Середньовічний Лучеськ». Приїхали вісім десятків учасників з різних областей України.
Про це розповів «Суспільному» організатор Сергій Ващук.
Змагання мають статус Чемпіонату України з середньовічного бою.
За результатами двох днів кращими в одиночних номінаціях були лицарі з Житомира. В масових боях перемогу здобули київські лицарі. Зі слів Сергія Ващука, волиняни стали другими в битві 10 на 10 учасників та третіми у змаганнях 5 на 5.
У битві 10 на 10 учасники змагалися з мечами та алебардами – середньовічними сокирами. За умовами, виграє та команда, яка збила з ніг суперників.
Як розповів один з учасників, житомирянин Денис Сагадін, за правилами, було заборонено завдавати ударів в пах, у коліно, в шию та бити з-під низу.
Чоловік каже: займається середньовічним боєм вже рік.
«Став себе почувати ліпше, покращилася витривалість. В цьому спорті головне застосовується, є різні номінації, звичайно, боротьба, ударна техніка», – додає учасник турніру.
На ристалищі у Луцькому замку виступили жінки. Катерина Умарова приїхала на середньовічний турнір з Києва.
«Більше і більше дівчат долучаються до цього класного виду спорту. Зростає конкуренція, зростає рівень. Дуже приємно щороку бачити багато нових облич. Багато учасниць, багато різних шкіл фехтування – це класно», – розповідає дівчина.
Крім масових номінацій кращих лицарів визначали у номінаціях: щит і меч, довгий меч, древкова зброя. Як розповів організатор турніру Сергій Ващук, змагання у Луцьку – відбіркові до збірної України, яка поїде на чемпіонат світу з середньовічного бою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школярів Луцька не годуватимуть сосисками, консервами та кондитерськими виробами