image
5 Січня 2021 | 08:16

У селі під Луцьком депутати та журналістка понаписували заяви на підлеглих голови-мільйонера

Депутатам Підгайцівської громади у грубій формі відмовили у доступі до інформації про ремонтні роботи на одній із вулиць, а після запиту журналістки стосовно земельних рішень один із посадовців застосував до неї фізичну силу.

Як стало відомо зі слів очевидців, відразу два інциденти трапились у Підгайцівській сільській раді в понеділок, 4 січня, – інформує Перший.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шарпанина, напад на журналістку та розбірки депутатів, – реалії одного дня в сільраді біля Луцька (ВІДЕО)

«На одній із сесій я озвучив запит про те, що хочу отримати інформацію про ремонт вулиці Скандинавської у Струмівці. Хто був підрядником, скільки грошей витратили, як виглядала проектна документація. Справа в тому, що перед виборами ми оглядали свіжий ремонт на цій вулиці, а за якихось кілька місяців мешканці звернулися до мене про те, що на дорозі вже ями», – розповідає депутат В’ячеслав Разумовський.

Разом із колегами він вирішив особисто звернутися до посадових осіб, щоб отримати інформацію.

«Бухгалтер почала показувати договір, і в цей момент до кабінету ввірвався Георгій Штефанеса – місцевий підприємець, який активно виграє тендери саме по ремонту доріг. Він наказав бухгалтеру нічого не показувати і документів не давати», – розповів депутат.

За словами іншого обранця, Богдана Сінчука, депутати вирішили звернутися до правоохоронців.

«Я подав заяву про вчинення трьох кримінальних провопорушень посадовими особами Підгайцівської сільради і підприємцем Штефанесою Георгієм Олексійовичем. По-перше, за фактом привласнення і розтрати бюджетних коштів при ремонті вулиці Скандинавської, а це – 1,5 мільйони гривень. По-друге, за фактом перешкоджання діяльності депутатів місцевих рад. По-третє, про приховування злочину, адже Штефанеса, знаючи, що було привласнення коштів, дав незаконну вказівку бухгалтеру сільради не надавати депутатам документів», – розповів Богдан Сінчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Членів комісії, яка заперечувала плагіат у Шкарлета, спіймали на плагіаті

У цей час до Підгайцівської сільради приїхала журналістка Людмила Яворська, щоб отримати коментарі в депутатів стосовно ситуації із ремонтом Скандинавської, а заодно – зареєструвати запит на доступ до інформації.

«Я дізналася, що в Підгайцях відбуваються дивні події, депутатам не дають інформації про ремонти. Вирішила заодно завезти в цю сільраду запит, бо якраз працюю над іншою темою, яка стосується цієї громади. Запит зареєструвала, а тим часом секретар ради Ольга Овсіюк запропонувала мені обговорити тему запиту із головою Юрієм Семенюком. Він був у її кабінеті. Я пройшла в цей кабінет, отримала від голови кілька реплік, які все ж теми не стосувалися, а швидше ображали мене як журналістку», – розповіла Людмила Яворська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підгайцівський голова-мільйонер зажадав 300 % премії на 2021 рік

Не закінчивши розмови, Юрій Семенюк пішов до себе в кабінет, а журналістка – за ним.

«Коли ми були у приймальні, зайшов чоловік, якого я раніше не знала. Семенюк кинув до нього репліку про те, що прийшла журналістка і «закидала раду запитами». Цей чоловік відразу накинувся на мене, почав вибивати з рук камеру, кричати образи і проганяти. Потім схопив за плече і боляче шарпанув кілька разів. У цей момент я вже встигла включити камеру і зафіксувати його напад. Коли я почала запитувати, хто він такий, бо збираюсь звертатись в поліцію, він сховався в кабінеті Семенюка і ніби в себе вдома, закрив двері кабінету на ключ», – описує події журналістка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підприємець «викачав» із бюджету Підгайцівської громади 7 мільйонів гривень?

Пізніше стало відомо, що згаданий чоловік – той самий підприємець Штефанеса, який вранці мав конфлікт із депутатами. Як з’ясувалося, він також є працівником сільради – займає посаду проектного менеджера.

За двома зверненнями – депутата Сінчука і журналістки Яворської – на місце прибула слідчо-оперативна група. Наразі у поліції повідомляють, що триває збір інформації, опитують учасників та свідків події і невдовзі приймуть рішення щодо кваліфікації подій.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити