image
17 Липня 2021 | 20:16

У селі під Луцьком сусіди не можуть поділити стару криницю

У селі Романівка, що поблизу Луцька, сусіди не можуть поділити криницю, а відтак і стежку поблизу неї. На території пустує хата і спадкоємці саме взялися приватизовувати своє господарство. Тож поміж інших господарських споруд у власність має перейти і колодязь.

Сусідка Лариса категорично проти таких дій, мовляв, двір здавна був спільним для трьох сімей, тож криниця має лишитися неприватизованою.

Бабця Лариса мешкає у Романівці усі свої 74 роки. Тут, на вулиці Лісовій, колись жила уся їхня родина. Практично на одному подвір’ї у мирі та злагоді мешкали три сім’ї, підтверджує слова старенької її сестра.

“Ондо літня кухня, то була одна хата, тут була друга хата, її третя хата, ми тут родилися на цьому подвір’ї, ми тут виросли”, – каже Вікторія Яцик, яка раніше мешкала у подвір’ї.

Згодом родина змаліла: хтось переїхав до іншого села, а хтось – і на той світ. Донині у своїй хатині лишилася тільки бабця Лариса. І доживала би, каже жінка, спокійно, якби не війна із сусідами за криницю. Колись спільного користування, вона може стати одноосібною приватною власністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У межах вулиць Набережна та Залізнична у Луцьку планується будівництво багатоповерхівок

“Ви бачте, яка криниця велика. На три сім’ї була криниця, потім вже як брат помер – жінка залишилася. Ця жінка його, то тьотка отихво сусідів, племінниці є дві. Вона на їх переписала, дала заповіт”, – розповідає Вікторія Яцик.

Тож спадкоємиці взялися приватизовувати майно і землю. З криницею включно. Та цьому, як можуть, опирається пані Лариса з сестрою. Жінки стверджують, через ту приватизацію позбудуться не лише джерела води, а й проїзду до своєї хати.

“Каснулось діло до криниці, кажу ви криниці не вписуйте, бо то криниця є общая, куди я піду по воду? Ви продасте хазяйство, прийдуть другі люди, поставлять забора, а нащо мені, щоб чужі люди приходили до криниці”, – сказала Вікторія.

Детальніше - у сюжеті 12 каналу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити