image
11 Листопада 2019 | 15:07

«Українська земля скроплена кров’ю», – Тягнибок терміново звернувся до Порошенка та Вакарчука через продаж землі

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок терміново звернувся до партій Петра Порошенка та Святослава Вакарчука із закликом недопустити розпродажу української землі.

Про це націоналіст написав на сторінці у Facebook.

“Не словом, а дією – звернення до очільників “Європейської солідарності” та “Голосу”. Звертаюся до вас з приводу актуального й болючого для кожного українця питання – намірів влади скасувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкрити так званий «ринок землі».

Як відомо, 25 вересня 2019 року Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук подав до парламенту законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, а вже 18 жовтня 2019 року парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики цинічно, поспішно й непрозоро, без участі громадськості, преси та обговорення, всупереч регламентним нормам схвалив законопроєкт № 2178-10 від 10.10.2019 року за основу до першого читання.

Це викликало справедливе обурення громадськості, представників фермерських і селянських об’єднань, місцевих громад. У жовтні-листопаді 2019 року по всій Україні пройшли акції протесту проти розпродажу української землі: фермери, представники аграрних об’єднань, громадських організацій та політичних партій пікетували Верховну Раду, офіс Президента, органи державної влади в областях, перекривали дороги і пікетували офіси та помешкання провладних нардепів.

Читайте також: «Свобода» захистила мешканців столичного гуртожитку від «тітушок» (ФОТО, ВІДЕО)

У цей же час понад 100 місцевих рад (з них 11 обласних рад, 11 міських рад обласних центрів) ухвалили звернення до президента України, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення та недопущення запровадження «ринку землі». У цих зверненнях міститься чітка позиція: депутати місцевих рад, як повноважні представники громад, проти розпродажу землі сільськогосподарського призначення”, – наголосив Тягнибок.

Тягнибок зазначив, що аналіз провладного законопроекту про обіг землі засвідчує: внаслідок його прийняття створюються реальні загрози того, що українську землю можна буде продавати іноземцям (через формулу «юридичним особам – резидентам України»). Фактично після цього власниками української землі стануть місцеві латифундисти та іноземні компанії, що є категорично недопустимим.

“Згідно з Конституцією України, українська земля є основним національним багатством Українського народу, що перебуває під особливою охороною держави. У запропонованому ж законопроєкті фактично йдеться про нівелювання конституційного статусу української землі до рівня звичайного товару, який може купити кожен, хто заплатить більші гроші.

Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного чи чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі наймитів «на нашій не своїй землі», а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.

Українська земля рясно скроплена кров’ю багатьох поколінь наших Героїв, за неї боролись і віддавали свої життя десятки мільйонів українців. І сьогодні на Донбасі новітні Герої України ціною своїх життів захищають українську землю від московського агресора. Тому ми, як частина Української нації, усіх – «і мертвих, і живих, і ненарожденних» – не маємо морального права розпродати надбання нації, за яке боролися покоління українців і яке ми маємо передати у спадок нашим нащадкам.

Враховуючи, що 12 листопада 2019 року фракція «Слуги народу» внесла на розгляд Верховної Ради законопроєкт про розпродаж землі сільськогосподарського призначення, звертаюся до ваших політичних сил не словом, а дією продемонструвати, з ким ви – з олігархами, які хочуть загарбати українську землю, чи з українським народом, який в переважній більшості (73%) проти розпродажу української землі, і не підтримувати згубний законопроєкт, який фактично відкриває шлях до розпродажу української землі”, – написав лідер націоналістів.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити