image
 |  11 4 Серпня 2019 | 18:33

Українці стали виїжджати закордон аби не змінювати ситуацію у країні, - соціолог

Авторитетний соціолог Ірина Бекешкіна в інтерв'ю журналу НВ розповіла, як змінилися українці за останні 20 років.

"Вже більше 20 років поспіль Інститут соціології проводить дослідження цінностей та життєвих орієнтирів українців. За цей час регіональна розділеність на проєвропейське і проросійське населення на неокупованих територіях дійсно скорочується", — заявила соціолог. 

За її словами, це помітно не лише з падіння підтримки відверто проросійських проектів, але і по тому, як українці ставляться до питання статусу російської мови.

"Якщо раніше близько 50% населення країни підтримували особливий статус російської мови, а 30% були проти, то зараз з точністю до навпаки", — зазначила Бекешкіна.

Крім того, змінилося і ставлення українців до ролі держави в їхньому житті.

"В останньому нашому, травневому, опитуванні, мене здивувало, що до 61% зросла кількість людей, які вважають, що завдання держави — забезпечити рівні правила гри. Відповідно стало менше тих, хто покладає всю відповідальність на державу (зараз таких 20%, а недавно було 40%)", — говорить соціолог.

За словами Бекешкіної на українців помітно вплинув і безвіз — через нього у країні знижуються протестні настрої і підвищується готовність емігрувати.

"Якщо раніше українці традиційно відрізнялися високими протестними настроями, то тепер у регіонах з високим міграційним потенціалом вони знижуються. Вперше значна кількість людей віддає перевагу тому, щоб не змінювати ситуацію у країні, а міняти одну країну на іншу, і має для цього необхідні інструменти. І це тривожний дзвінок, адже двигуном прогресу завжди є активні громадяни", — говорить вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Росію зараз орієнтовані 15-20% населення

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити