У селищі Торчин під Луцьком вже рік працює равликова ферма. Вирощують молюсків під відкритим небом.
Для того, щоб вони росли – потрібні спеціальні умови.
Спеціалістка з вирощування равлика Людмила Денисюк розповідає, що для дозрівання равликам необхідна спеціальна трава і час – близько чотирьох місяців.
“Вони бояться сонця. Активність проявляться з вечора і до ранку – цілу ніч. Коли сонце припікає вранці – вони ховаються під щити. Там живуть”, – розповіла вона.
Висаджують молюсків наприкінці травня, а збирають у вересні. Опісля: миють, сушать і всю зиму зберігають в холодильнику. Там тварини сплять. А навесні їх пробуджують від сплячки. Тоді равлики відкладають ікру.
Читайте також: Мешканців 5 будинків на одній із вулиць Луцька не попередили про відключення води
Найчастіше равликів купують ресторатори або ж консервні заводи. В рік підприємство продає близько двадцяти тон урожаю. Переважно, закордон.
“За кілограм такого равлика – іноземці дають від 3 до 3,5 євро Це має бути висушений, готовий до продажу равлик”, – зазначила спеціалістка.
Молюсків імпортують обов’язково в мушлі, адже в Україні їхнє м’ясо продавати заборонено. Технологиня каже, що в нас такий бізнес – новий, тому усі норми вирощування та вивезення і ввезення ще не прописані.
Детальніше - у сюжеті 12 каналу.