image
20 Липня 2021 | 11:49

В ОРЛО спостерігається гострий дефіцит питної води, – МінТОТ

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомляє, що в ОРЛО спостерігається гострий дефіцит питної води, спричинений окупаційною адміністрацією.

Про це повідомляють у пресслужбі МінТОТ.

У міністерстві повідомляють, що окупаційна адміністрація РФ критично обмежила постачання питної води населенню.

Зазначається, що в умовах аномальної спеки, це може впливати на катастрофічне погіршення якості води, оскільки нерівномірна подача води призводить до застоювання, виникнення бактерій та поширення інфекційних захворювань серед населення. Це є прямим порушенням Державних санітарних норм та правил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подовжили програму державної підтримки для бджолярів

Згідно з інформацією, яку оприлюднює на своїх інтернет-ресурсах окупаційна "влада", на території міста Хрустальний (Красний Луч) подача питної води здійснюється за графіком від 1-2 разів на тиждень до графіка "через день" в залежності від району міста. На території сіл Голубівське, Донецьке, міста Кіровськ – постачання питної води відбувається лише 1 раз на тиждень, місто Кадієвка (Стаханов) – частково 1 раз на 2-3 дні.

На території Алчевська, де спостерігається один із найбільш забруднених показників питної води, заявлене водопостачання через день, однак за наявною інформацією воно відсутнє по декілька діб поспіль.

"Окупаційні режими РФ продовжують зухвало порушувати всі норми міжнародного та міжнародного гуманітарного права, нехтують забезпеченням базових потреб людей та, по суті, здійснюють геноцид", - йдеться в повідомленні.

Як нагадує "УП", воду за графіком подавали також в окупованому Росією Криму.

За даними екологів, на окупованому півострові майже вичерпались запаси питної води. При цьому дефіцит води виник через водні потреби російських військових баз та промислових об'єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити