image
26 Травня 2021 | 09:36

У Польщі запроваджують нові бонуси за COVID-вакцинацію, але молодь не хоче щеплюватись

У вівторок, 25 травня, керівник канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик повідомив про запровадження нових бонусів для тих, хто вакцинується проти коронавірусу, а також для територій, де вакцинованих буде найбільше.

Як пoвідoмляє «Yavp.pl», польський уряд у вигляді різних бонусів призначить понад 140 млн зл на те, щоб вакцинувати якнайбільше людей.

Так, з 15 червня на всіх культурно-спортивних масових заходах у країні будуть присутні мобільні пункти щеплень. Там зможуть вколоти вакцину проти COVID-19 всі бажаючі.

З 1 липня отримати другу дозу вакцини можна буде в будь-якому пункті щеплення на вибір. Раніше це було майже неможливо, тому для багатьох осіб було незручно двічі приходити в один і той же пункт. Нововведення розраховане на те, щоб полегшити процес щеплення під час літніх відпусток.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вакцинуйся проти COVID-19 і отримай 500 злотих»: нова ініціатива в Польщі від роботодавців

Вакциновані особи, а також органи місцевого самоуправління, зможуть взяти участь в спеціальній лотереї, яка стартує з 1 липня. Кожен учасник матиме 4 шанси на виграш. Щотижня розігруватимуться ваучери на пальне, страхування і т.д по 50 тис зл. А фінальних етапах лотереї можна буде виграти 2 ваучери по 100 тис зл, 2 ваучери по 1 млн зл, а також автомобілі. Міхал Дворчик висловив надію, що така лотерея позитивно вплине на зацікавленість щепленням серед населення. Деталі щодо участі в лотереї урядовець пообіцяв представити вже в червні.

Перші 500 гмін у Польщі, на території яких вдасться вакцинувати від 70% населення, отримають від уряду по 100 тис зл на довільні цілі. Крім цього, 49 гмін з найвищими показниками щеплення проти коронавірусу (за територіальним принципом, відповідно до поділу на 49 воєводств, який діяв протягом 1975-1999 рр.) отримають по 1 млн зл на власні видатки. А гміна з найвищим показником вакцинованих по Польщі отримає від уряду додатково 2 млн зл.

На сьогодні в Польщі виконано майже 18,3 млн щеплень проти COVID-19. Дві дози (або 1 вакциною Johnson&Johnson) прийняло понад 5,5 млн осіб.

Згідно нового дослідження Центру вивчення громадської думки (CBOS), 70% поляків висловили готовність вакцинуватися або вже отримали першу дозу вакцини. 25% респондентів категорично не хочуть робити щеплення проти коронавірусу. Найчастіше серед усіх причин відмов робити щеплення вказують побоювання побічних реакцій - 61%. На другому місці - побоювання низької ефективності вакцини (31%). Найменше охочих робити щеплення серед респондентів віком від 18 до 29 років. Більше двох п'ятих з них зазначили, що не збираються вакцинуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща вакцинуватиме українських заробітчан від COVID-19 просто на кордоні

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити