image
 |  11 27 Травня 2018 | 11:16

В Україні запустили «Фермерськй патруль», покликаний боротися з підробленими пестицидами

Спеціальна програма ООНА із довкілля (ЮНЕП) у партнерстві з ГО «Самодопомога Закарпаття» запускає Інформаційний центр «Фермерськй патруль» з метою протидії незаконному обігу пестицидів на кордоні України з Угорщиною, Словаччиною, Чеською Республікою а Румунією.
Про це повідомила прес-служба ФАО, - повідомляє Аgroreview.
Даний Центр починає загальнонаціональну акцію по допомозі постраждалим агровиробникам від придбання контрафактних або непридатних пестицидів.
Окрім Центру в Ужгороді, планується відкриття подібних організацій в Одеській та Київській областях країни до кінця 2018 року.
Створення та підтримка Інформаційних центрів по боротьбі з контрафактом відбувається у рамках проекту по підвищенню хімічної безпеки в Україні та зміцненню регулюючих інституцій та законодавства у даній галузі.
Даний проект, розпочатий на початку минулого року,  працює над питаннями оптимізації виконання Роттердамської конвенції, що покликана допомагати країнам-учасницям протистояти небажаній торгівлі хімічними речовинами, та погодження методів поширення інформації між урядовими департаментами, бізнесом та споживачами.
До команди Інформаційного центру «Фермерський патруль» увійшли юристи, екологи, фахівці ринку засобів захисту рослин, що у співпраці з національними митними та правоохронними органами надавадимуть фахову консультацію з можливих способів реагування на ідентифікацію або придбання підозрілих ЗЗР, включно з питаннями потенційного відшкодування завданих збитків внаслідок застосування підробного продукту.
Експерти активно займатимуться просвітницькою діяльністью на території Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Волинської областей, будуть регулярно проводити польові семінари з фермерами щодо проблематики нелегального обігу пестицидів та розповсюджувати дані про розташування офіційних мереж продажів оригінальних засобів захисту рослин.
Одночасно з відкриттям Інформаційного центру, фахівці проекту провели дводенний тренінг для фахівців державних екологічних служб та митних органів з питань ідентифікації та затримання контрафактних пестицидів при перетині державного кордону.
Учасники обговорили процедури митного оформлення, затримки або фіксування порушення митних правил, наповнення профілів ризиків для відповідих товарних груп. Інспектори-учасники заходу погодились, що потребують допомоги екологічних та правоохоронних служб для підвищення ефективності митного контролю.
Міжнародні експерти, у свою чергу, внесли пропозицію скорочення пунктів входу та введення обміну розвідувальними даними через RILO.
«Наш захід сьогодні є визначним моментом у формуванні реальних потужностей та підвищення фахової кваліфікації у боротьбі з контрафактними хімічними речовинами в Україні.  Нам вдалося об’єднати за одним столом усіх зацікавлених сторін цьго процесу – державних органів митного контролю, екологічних інспекторів, представників бізнесу та науки», - сказав Ярема Герцик, провідний фахівець проекту Спеціальної програми ЮНЕП. «Така зутріч  надала нам можливість практичного аналізу законодавчих прогалин, глибшого вивчення ринку підробних ЗЗР та погодження підходів до більш дієвого партнерства між усіма задіяними службами та кращого відслідковування кінцевого споживача».

Нагадаємо, що Спеціальна програма ЮНЕП  спрямована на підтримку інституціонального розвитку країн для ефективнішої реалізації Базельскої, Роттердамської, та Стокгольмської конвенцій, Мінаматської конвенції та Стратегічного підходу до міжнародного регулювання хімічними речовинами (SAICM).
Основним отримувачем допомоги в рамках проекту визначено Міністерство екології та природних ресурсів України, а загальний бюджет становить близько 230 тисяч доларів США.
До розгляду на участь у Програмі було подано 54 заявки з 45 країн світу, і Україна стала однією з семи країн, що отримала фінансування в рамках даного проекту.
Реалізацію покладено на міжнародну неурядову організацію Green Cross Switzerland.Проект працюватиме до квітня 2019 року.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити