Міністерство аграрної політики та продовольства України своїм наказом затвердило не лише нові вимоги до меду, а й курс на удосконалення «медових правил».
В Україні бджільництво – одна з галузей, яка дозволяє збільшувати зайнятість населення і відкриття малого та середнього бізнесу на селі, йдеться у повідомленні Офісу ефективного регулювання.
З моменту початку виробництва до реалізації продукції меду на внутрішній ринок та експорт МСП контактує більше 26 разів з органами державної влади. Така кількість актів і інструментів регулювання не дає бізнесу чіткого розуміння правил поведінки на ринку. Саме тому системний перегляд якості регуляторного поля, описаний в Зеленій Книзі «Регулювання ринку меду», може стати алгоритмом подальшого вирішення існуючих проблем та спрощення умов ведення агробізнесу в Україні.
«Україна перебуває в 5 світових лідерів по експорту меду і ми не плануємо зупинятись на досягнутому. Сьогодні Мінагрополітики своїм наказом затвердило не лише нові вимоги до меду, а й курс на удосконалення «медових правил»», – йдеться у повідомленні.
Яка ситуація зараз? Наразі в Україні діє Національний стандарт ДСТУ №4497:2005 «Мед натуральний», який передбачає лише добровільні до виконання вимоги до маркування, виробництва і продажу меду на території України. При цьому, його дія не поширюється на експортні поставки.
Нові вимоги забезпечать:
♦ простежуваність на ринку та контроль якості меду;
♦ створять умови для усунення проблеми фальсифікації та підробки меду;
♦ нададуть можливість державі володіти повноцінною інформацією щодо обігу та виробництва меду.
«Також прийняття наказу сприятиме належній поінформованості споживачів продукції та забезпечить усунення протиріч при проведенні експортно-імпортних операцій суб’єктів господарювання країн ЄС та України», – наголошують у Офісі ефективного регулювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лучанка звинувачує відомий супермаркет в продажі неякісного корму для котів