Українців знову має стати 52 мільйони. Таку мету поставили перед собою в уряді в 2018 році. Для її досягнення запровадили програму народжуваності та підтримки сімей.
Однак вона не дала жодних результатів. За підсумками останнього року народжуваність скоротилася на 28 тисяч немовлят, - передає ТСН.
Новації у вигляді пакунка маляти та муніципальної няні не призвели до сплеску народжуваності. За роки незалежності населення зменшилось 10 мільйонів. Зараз, за різними підрахунками українців лише, 42 мільйони.
Втрата співмірна з кількістю населення країн, як Греція, Швеція чи Португалія. За неофіційною інформацію, ще кілька мільйонів людей працюють за кордоном. Тому в Україні постійно проживає десь близько 35 млн реального населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Всі справи про незаконне збагачення будуть закриті, - НАБУ
Частина населення сповідує ідеологію чайлдфрі – добровільна відмова від можливості завести дітей.
Ще одна складова демографічних проблем – зменшення кількості жінок репродуктивного віку. Це наслідки кризи 1990-х. Тоді народжуваність так само стрімко падала.
"Їх просто чисельно менше. І їм, відповідно, треба більше народжувати", - пояснює провідний науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Павло Шевчук.
Щоб 52 мільйони знову стали реальними хоча б до кінця 2030-х років, кожна жінка має народжувати по чотири дитини. І це враховуючи окуповані території, зокрема Крим.