image
1 Червня 2021 | 10:08

Вчені почали тестувати препарат, який блокує найагресивніші мутації коронавірусу

Американські вчені тестують нові ліки, які блокують кілька варіантів коронавірусу, зокрема й південноафриканського штаму. Таку здатність недавно розробленого препарату diABZI науковці виявили під час дослідження.

Про це повідомляє «OBOZREVATEL».

Про це повідомило видання Science Daily. За словами вчених із Медичної школи Перельмана при Університеті Пенсильванії, препарат diABZI активує вроджену імунну відповідь організму і значно знижує рівень вірусного навантаження, а значить, і ризик важких ускладнень.

Південноафриканський штам B.1.351 вважають удвічі заразнішим за інші варіанти COVID-19, окрім того, він підвищує ризики повторного інфікування. Але нові ліки можуть від нього захистити, вважають вчені.

Дослідження фахівців показали, що diABZI також інгібує інші респіраторні віруси та може бути ефективним і проти майбутніх коронавірусів.

«SARS-CoV-2 не буде останнім коронавірусом і тому нам ще знадобляться нові інструменти для захисту. З цієї причини ми продовжуємо тестування diABZI проти багатьох інших вірусів», – заявила авторка дослідження Сара Черрі.

Вчені вирішили визначити потенціал препарату diABZI, який зараз проходить клінічні дослідження на ефективність проти деяких видів раку, оскільки було виявлено, що цей засіб може запускати імунну відповідь у клітинах дихальних шляхів. Його ідентифікували серед 75 інших засобів схожої дії.

Дослідники провели експерименти на мишах, які показали, що введення diABZI значно знижувало вірусне навантаження в легенях і дихальних шляхах гризунів. Препарат також стимулював імунну реакцію організму на патоген.

А вже наступні досліди на клітинах людини продемонстрували, що diABZI пригнічує ще й парагрип і риновіруси.

На думку вчених, отримані результати доводять, що diABZI може бути ефективним засобом лікування коронавірусу, а також запобігти серйозним симптомам хвороби та поширенню інфекції.

Нагадаємо, вчений із США передбачив появу COVID-26 і COVID-32.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фейсбук більше не видалятиме пости про штучне походження COVID-19

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити