З початком карантину українці зобов'язані перебувати у громадських місцях у засобах індивідуального захисту. Та мало хто знає, як правильно утилізувати захисні маски та рукавиці.
На центральних вулицях міста - поодинокі перехожі. Вони у масках та рукавицях. Лучанка Леокадія розповідає, що викидає використані маски разом із твердими побутовими відходами:
"Ми з чоловіком рідко виходимо, але масками користуємось. Зараз прийдемо і викинемо, тому що вона не придатна, щоби у ній ще раз ходити кудись."
Лучанка Людмила Свинцицька каже: маски не викидає:
"Ні, ви знаєте я її перу та прасую. Маску треба міняти що 15 хвилин. То скільки їх вдень треба? "
Лучанка Владлена Боровічка має пакети для зберігання та утилізації рукавиць та масок:
"Ми приходимо додому, дезінфікуємо рукавички, кладемо їх у цей пакет і потім ми миємо руки, обережно знімаємо маску, і в нас є спеціальний пакет для цих масок. Ось!
– На другий раз Ви вдягаєте іншу маску?
– Так. Ми вдягаємо іншу маску."
Лікарка Ірина Андрійчишина каже: одноразові маски потрібно змінювати що дві години. Повторно не використовувати.
Сімейна лікарка Ірина Андрійчишина:
"Коронавірус передається контактним шляхом, і на масках, і рукавичках, якщо він там є, то зберігається досить тривалий час. Заборонено використовувати маску повторно. Одноразові маски ми знімаємо, тримаючи за зав’язки, складаємо її до середини, ось так тримаючи викидаємо її в одноразовий сміттєвий пакет. Тоді пакет зав’язуємо, після всього добре миємо руки."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині багата громада дала на боротьбу з COVID-19 менше грошей, ніж зарплата очільника ОТГ
У рукавицях можна ходити протягом дня, дезінфікувати, але на наступний день міняти, каже медичка:
"Вони ефективні. Коли ми хочемо піднести руки до обличчя, бачимо, що вони в рукавичках і це буде нас насторожувати. Особливо як що вони яскравого кольору. Не потрібно торкатися до обличчя! І рукавиці легше обробити дизрозчином."
Засоби індивідуального захисту кореспонденти побачили у металевих конструкціях паркану навколо місцевої школи. Мікробіолог Петро Бойко каже: використані рукавички та маски відносяться до категорії епідемічно небезпечних відходів.
Професор, завідувач лабораторії мікробіології та вірусології СНУ ім. Лесі України Петро Бойко:
"Збереження своєї хворфекції, становлять епідемічну небезпеку."
Утилізацію сміття від населення покладена на органи місцевого самоврядування. У Луцьку розпорядження про встановлення закритих контейнерів для утилізації захисних масок та рукавиць не було, сказав журналістам Суспільного заступник начальника міського відділу екології Олег Гелета.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чергова схема: на Волині під покровом карантину продовжують безкарно красти ліс (ВІДЕО)