image
 |  0 5 Липня 2023 | 19:23

Війна нічого не спише: водоканал Володимира закликає погасити борги за воду

Понад 40 тисяч гривень, - саме такою є найбільша сума боргу одного з абонентів КП «Володимирводоканал».

Про це пишуть на сторінці підприємтва та закликають погасити борги за воду.

Якщо дивитися список боржників підприємства, картина вражає. Люди боргують по 10-20-30-40 тисяч. Хтось скаже: війна, і не мають чим платити. Неправда. Ці суми назбиралися не за один рік. І людей неодноразово попереджали працівники підприємства про відповідальність. Справи багатьох знаходяться у суді, по деяких винесені рішення. А тепер почалися блокування банківських рахунків, згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану", який повернув арешти коштів на банківських рахунках боржників, що були тимчасово припинені на початку війни.

 Водоканал неодноразово звертався і звертається з проханням розрахуватися за надані послуги. Навіть більше, йде на поступки, пропонуючи договір реструктуризації боргу, оскільки з розумінням ставиться до різних ситуацій. Однак, не усі споживачі дослухаються до рекомендацій. Серед неплатників є абоненти, які не вперше боргують чималі суми, і до яких неодноразово навідувались працівники підприємства. Серед них, як особи, котрі провадять підприємницьку діяльність, так і особи з рівнем достатку, вищим, ніж у середнього класу. Звідки про це відомо працівникам водоканалу? Місто є невеликим, і усі один про одного знають.

 Та найбільш абсурдно виглядають виправдання боржників. Люди, прикриваючись війною, попри те, що завдяки ЗСУ, у нас не ведуться бойові дії і усі підприємства працюють, знаходять тисячу причин не платити. При цьому чомусь не відмовляються від послуг, навіть більше, як тільки виникають проблеми з водопостачанням чи водовідведенням, одразу телефонують на водоканал. Та й, як показало життя, а саме ситуація з обстрілами об’єктів критичної інфраструктури, з-поміж усіх благ, якими користується людство, і яких ніколи нічим не заміниш, є саме вода.

 Варто зазначити, вона не є безплатною, як дехто думає. Для того, аби потрапила до ваших домівок, підприємство має розрахуватися з енергетиками, сплатити податок за користування надрами. Також задля збереження водогону у належному стані здійснюється закупівля необхідних матеріалів. А щоб аварійні бригади мали можливість виїжджати на виклики, проводиться закупівля паливно-мастильних матеріалів. І насамкінець, заплатити заробітну плату працівникам.

 Враховуючи вищесказане, водоканал вкотре звертається з проханням розрахуватися з боргами. Не маєте можливості зробити це одразу, робіть реструктуризацію. Але за умови, що будете сплачувати. Бо є випадки, коли споживач уклавши договір реструктуризації, перестає платити та ігнорує попередження працівників водоканалу, а потім дивується, що йому заблокували банківський рахунок. У такому випадку підприємство має право на розірвання угоди в односторонньому порядку. До речі, юрист підприємства вже готує кілька десятків позовних заяв щодо примусового стягнення заборгованості, які найближчим часом опиняться у суді.

Отже, шановні абоненти, дослухайтесь вкотре до рекомендацій водоканалу і заплатіть за воду. Або відмовтеся від неї. Бо задарма вам ніхто не дозволить нею користуватися. І війна нічого не спише.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на воду зросли для 33 водоканалів: серед них - "Луцькводоканал"

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити