image
24 Листопада 2017 | 08:23

Власники нерухомості додали громадам Волині понад 40 мільйонів гривень надходжень

Власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, протягом десяти місяців 2017 року спрямували до місцевих бюджетів Волині понад 40 мільйонів гривень податку на нерухомість.

Про це 24 листопада 2017 року повідомили у Відділі організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

Таким чином, завдяки оподаткуванню нерухомості громади Волині цього року отримали на 71 відсоток коштів більше.

Перспективність оподаткування нерухомого майна для місцевих бюджетів – очевидна. Якщо взяти до уваги, що саме податок на нерухомість, як складова податку на майно, є потенційно бюджетоутворюючим, то питанню його якісного адміністрування фахівці ДФС приділяють належну увагу, - зазначає начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів підкреслила, що лідери територіальних громад володіють достатньою інформацією про об’єкти нерухомості, що підлягає оподаткуванню.

Тому наше спільне завдання з органами місцевого самоврядування – сформувати якомога точніший перелік платників цього податку та об’єктів для оподаткування. Існуючі бази містять максимум інформації, однак подекуди не відображають точної інформації про власників - фізичних осіб, що ускладнює процес формування податкових повідомлень-рішень. Оскільки вся сума сплаченого податку на нерухомість поповнює місцеві бюджети  територій, на яких знаходяться об’єкти нерухомості, то своєчасному надходженню коштів сприятимуть спільні заходи ДФС в межах компетенції  та місцевого самоврядування для інформування власників майна про необхідність перерахувати визначені кошти до бюджету, - підсумувала Світлана Савчук.

Нагадаємо, що Податковий кодекс України також передбачає право громадян - власників нерухомого майна провести звірку наявної в ДФС інформації щодо майна, яке оподатковується.

Вас також може зацікавити