image
7 Квітня 2021 | 19:59

Волинська прокуратура шукає винних у руйнуванні «Садиби Вільгів»

Пам’ятку архітектури «Садиба Вільгів – Садибний будинок XVІІІ століття» у Ковельському районі, яка перебуває в аварійному стані, прокуратура вимагає визнати безхазяйним майном. Прокурори звернулися до суду.

Про це повідомляє «Суспільне Волинь».

Об'єкт культурної спадщини знаходиться у Голобах. Згідно з охоронним договором, користувачем пам'ятки є селищна рада, однак право власності на пам'ятку досі не зареєстроване.

Облікова документація на об'єкт засвідчує аварійний стан "Садиби Вільгів". Без зареєстрованого права власності, проводити будь-які ремонті, реставраційні чи інші роботи – неможливо. Також об'єкт не взятий на облік як безхазяйне майно.

У Ковельській прокуратурі зазначають: бездіяльність селищної ради може призвести до повної руйнації садиби. Прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду та вимагає від селищної ради набути право власності на пам'ятку архітектури.

Як розповів Суспільному телефоном голова громади Сергій Гарбарук, який перебуває на «лікарняному», про позов прокуратури знає від секретаріату. Ситуацію пообіцяв прокоментувати згодом, однак на дзвінки кореспондентів більше не відповідає.

Довідково: Садиба Вільгів була збудована у Голобах в 1711 році. Спочатку нею володіла сім'я Ярузельських. Але згодом будівля була зруйнована. На місці садиби воєвода Вільга збудував новий палац, який займав велику площу і у своєму складі мав декілька приміщень: будинки, господарські споруди, брама для в'їзду, парк з водоймищем.

До сьогодні збереглися частини будівлі з колонами і балконом. Після Другої світової війни будівля була декілька раз реконструйована. Приміщення займали різні установи: будинок культури, військовий шпиталь, і лікарня. Після розпаду Радянського Союзу маєток стали розграбовувати.

У 2006 році частини садиби Вільгів були віднесені до пам'яток архітектури національного значення. Також садиба належить до пам’яток архітектури місцевого значення. Каплиці з фігурами святих були передані релігійним громадам селища Голоби.

Суспільне стежить за ситуацією і очікує коментарів від місцевої влади, щодо подальшої долі пам'ятки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині вимагають повернення у власність громади приміщення, яке попередньо продали на аукціоні

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити