image
18 Квітня 2019 | 08:14

Волинян закликають нести на могили рідних живі квіти

Напередодні Великодня мешканці району поспішають прибрати могили рідних та прикрасити їх. Багато хто робить це за допомогою пластикових квітів та вінків.

Останніми роками до численних закликів екологів щодо шкоди для природи від таких дій приєдналися і священнослужителі. Район.Рожище зібрав аргументи на користь живих квітів у пам'ять про покійних.

1. Пластик здається красивим лише протягом кількох годин чи днів. Потім під дією сонячного проміння і вологи він починає розкладатися, забруднюючи екосистему і спотворюючи вигляд самої могили, яку таким чином намагалися прикрасити.

2. Через штучні квіти зазнають отруєнь люди, які живуть близько до кладовища. Під впливом опадів, вітру, сонця пластик виділяє токсини. Шкідливі речовини, які виділяються внаслідок окислення, потрапляють у ґрунт, воду і повітря. У масштабах країни тонни пластмаси потрапляють на звалища. Учені довели: токсини, які виділяються від її розкладання сприяють виникненню онкозахворювань.

3. Священики називають ще одну причину того, чому варто віддати перевагу живим квітам над пластиковими: пластикові квіти – мертвi. А свято Воскресіння Христа – це символ життя, тому краще принести кілька живих квіточок або посадити рослини на могилі. Пластикові квіти не мають нічого спільного з церковними правилами.

4. Багато сусідніх країн вже давно відмовилися від пластикових квітів та вінків. На похорон там заведено приносити вазони, які згодом можна пересадити. Вони спочатку стоять на могилі, а потім родичі пересаджують квіти у землю. На Великдень чи інші свята прикрашають могилки лише живими рослинами. У Німеччині законом навіть передбачені штрафи для тих, хто ще приносить пластик на кладовище.

5. Пластикові квіти – це бізнес. Купуючи їх, люди стимулюють попит, не задумуючись про наслідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відійшов у вічність Почесний громадянин Волині Валентин Мороз

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити