image
1 Жовтня 2018 | 20:00

Волиняни кинулись на захист священника, який відмовився хоронити дитину


Жителі села Озеро Ківерцівського району перекрили дорогу міжміського сполучення з Луцьком.
На протест вони 30 вересня у відповідь на публікацію у районній газеті «Вільним шляхом» матеріалу про настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ Михайла Журомського, - пишуть ІА "Волинські новини".
Участь у блокуванні траси взяли понад 50 людей. Вирішити ситуацію вдалося за участю поліції.
«Жителів села було не дуже багато – 10-15 людей. Було багато приїжджих. Людей обурила стаття, яка була опублікована в районній газеті «Вільним шляхом». Вона стосувалася настоятеля храму отця Михаїла», - розповідає сільський голова Юрій Беденюк. Чоловік додав, що люди вважають матеріал наклепом і зверталися в редакцію газети.
«Вони зверталися в газету, а відповідь не надійшла. В суботу газета виходить, не отримавши відповіді, люди в неділю перекрили трасу орієнтовно на півгодини. Після цього приїхали представники поліції і було розблоковано трасу. Людьми було погоджено, що в наступну неділю проведуть збори в місцевому будинку культури», - зазначає голова сільської ради.

Як розповів настоятель Свято-Покровського храму УПЦ отець Михайло Журомський, люди написали звернення, де вказали правдиві свідчення про цю історію, однак таку позицію ігнорують.
«Люди вийшли, щоб захистити правду, бо в районній газеті і на телебаченні показали брехню. Люди написали звернення, написали правду, а цього ніхто не хоче опубліковувати - не в районній газеті, не в районній адміністрації», - зазначає священик.
«В статті оклеветали священика, а люди хочуть почути правду, щоб це висвітлили. Те, що написали в газеті – бруд і розпалювання міжконфесійної війни», - наголошує отець Михаїл.

В селі обурені таким ставленням до священика. Люди запевняють, що на настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ Михайла Журомського зводять наклеп.
«Пан Недільський (редактор газети «Вільним шляхом» - Ред.) приїхав в село і, не вислухавши думки нас – селян і парафіян, які ходять до церкви, тільки взяв до уваги сторону циган, опублікував неправдивий матеріал», - зазначає жителька Озера Ірина Хомич, яка брала участь у перекритті дороги.
«Батюшка запитав, чи має сім’я свідоцтво про хрещення, бо він цю сім’ю не знає, попри те, що в храмі править вже понад 20 років. Йому відповіли, що дитину хрестили в луцькому соборі, на що батюшка порекомендував звертатися до Київського патріархату», - зазначає жінка.
«Ми пішли на захист батюшки. Нас, парафіян, обурило, що такими словами називають батюшку. Люди звертаються до батюшки і він ніколи нікому не відмовляє. І в цьому випадку він не відмовив. Він попросив просто свідоцтво про хрещення, яке йому не надали», - розповідає Ірина Хомич.

Парафіянка розповідає, що люди зверталися в редакцію газети, в районну адміністрацію і в районну раду.
«Заступниця голови районної ради Тамара Чигрин нам пообіцяла, що наше звернення, яке ми напишемо, опублікують в газеті. Ми - прості люди, які висловили свою думку. Були умови, що якщо стаття не вийде – ми перекриємо трасу», - наголошує жінка і додає, що батюшка завжди на своєму місці і виконує свої обов’язки, і свої канони.

Наступним кроком парафіян стануть збори, які планують організувати в прийдешню неділю в Будинку культури села Озеро. На збори запросять парафіян, представників Ківерцівської районної ради та адміністрації.
Разом із тим, поспілкуватись із селянами запросять і Василя Недільського – керівника редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом».
Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити