Про це 30 травня 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».
Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович закликав міжнародне співтовариство не забувати про Україну. Очільник польської дипломатії головував у Нью-Йорку на засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, присвяченому конфлікту в Україні, що забрав життя вже 2800 жертв серед мирних жителів та змусив півтора мільйона осіб покинути власні домівки. Він наголосив, що воля українців стати частиною Заходу не буде придушена.
Ця воля не буде придушена – ні незаконною анексією Криму, ні конфліктом на сході країни. Ті, хто так вважали, погано зрозуміли не тільки українську душу, але також основні засади демократії, - підкреслив Чапутович.
Міністр Чапутович звернув увагу на гуманітарний вимір війни.
Цивільні повинні бути захищеними згідно з міжнародним та гуманітарним правом. Гуманітарні організації повинні мати доступ до всієї території України, зокрема до районів, що знаходяться за межами території, контрольованої українською владою, - зазначив міністр.
Яцек Чапутович звернув теж увагу на постійне порушення прав людини в Криму. Передусім щодо діячів громадських організацій та кримських татар. Польський міністр наголосив, що Польща активна у наданні гуманітарної допомоги Україні. Він зазначив, що Польща допомагає вимушеним переселенцям у Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській та Донецькій областях.
Голова Міністерства закордонних справ Польщі нагадав про постанови резолюції ООН від грудня 2017 року зі засудженням, зокрема, ретроактивного застосування російської правової системи на окупованій території та запровадження автоматичного російського громадянства щодо громадян України.
Під час виступу Яцек Чапутович додав, що міжнародне право є основою миру у світі.
На жаль, у випадку України міжнародне право порушується. Агресивні дії Росії проти суверенної країни та незаконна анексія Криму – це обурливий приклад порушення основних принципів міжнародного права, що прописані у Статуті Організації Об’єднаних Націй та Заключному акті Конференції з питань безпеки та співробітництва в Європі, Паризькій хартії та Будапештському меморандумі, - наголосив міністр.
Яцек Чапутович під час свого виступу нагадав також про четверту річницю Революції Гідності в Україні. Він наголосив на волі українців стати частиною західної спільноти, в основі якої демократія та верховенство закону, процвітаюче громадянське суспільство та добре розвинена ринкова економіка.
Очільник польської дипломатії закликав також призначити представника ООН з питань України.