image
18 Січня 2020 | 10:01

Встановити справедливість: народний депутат від «Свободи» пропонує змінити Виборчий кодекс

Нардеп від ВО «Свобода» Оксана Савчук зареєструвала у Верховній Раді проект закону #2769 про внесення змін до Виборчого кодексу, який пропонує встановити розмір грошової ЗАСТАВИ для кандидатів на місцевих виборах у сумі 4 МІНІМАЛЬНІ ЗАРОБІТНІ ПЛАТИ ЗА КОЖНИХ 90 ТИСЯЧ ВИБОРЦІВ.

Про це написав на своїй сторінці в мережі Фейсбук голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

«Нагадаю, що напередодні ЗЕпрезидент підписав новий Виборчий кодекс, яким існуючу досі заставу збільшив у 40 разів – майже до 100 млн грн для партії, яка захоче взяти участь у виборах по всій Україні. Тим самим зробив можливою участь у виборах фактично тільки для олігархічних партій», – йдеться в дописі.

Для порівняння:

у Великій Британії застава для кандидатів у парламент – 16 тис. грн;

у Австралії – 48 тис. грн;

у Канаді впродовж тривалого часу було близько 24 тис. грн, втім, у 2017 році суд встановив, що саме існування застави порушує Канадську Хартію прав і свобод (аналог конституції).

«Тим часом у більшості європейських держав, зокрема в Бельгії, Грузії, Данії, Польщі, Фінляндії, ФРН, реєстрація кандидатів чи списку кандидатів здійснюється взагалі БЕЗ ЗАСТАВИ – на основі збору підписів виборців. У Польщі, наприклад, кожна партія має зібрати 5000 підписів в окрузі на підтримку власного списку. У Німеччині ще простіше – всього 200 підписів.

Це і є демократія, про яку так багато говорить наш новий гарант. Тому й вимагаємо від нього і від його моновлади підтримати законопроект «Свободи». Не гвалтувати Конституцію, не цементувати олігархат у владі, а встановити те, що обіцяли, йдучи до влади. Справедливість», – додає Олег Тягнибок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про місцеві вибори віддає країну на поталу олігархам і їх слугам, – депутат Луцької міськради

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити