image
 |  0 16 Грудня 2018 | 08:59

Як швидше прокинутись зранку?

Щоранку робочий день починається зі звуку будильника. В особливо складних випадках будильник може нагадувати про себе від п'яти разів і до безкінечності.

15 порад, які допоможуть прокидатися швидше і легше пише marie сlaire.

1. Знайте про свої ритми

Існує теорія, в основі якої думка, що цикл сну триває 90 хвилин, за які ми проходимо через три необхідні фази: поверхневий, швидкий і глибокий сон. Чим ближче до кінця циклу, тим легше прокинутися і тим краще самопочуття. Простих математичних обчислень буде досить, щоб визначити ваш ідеальний час для засинання і пробудження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Застуда наступає: як вилікувати кашель?

2. Використовуйте ліжко тільки для сну

Хто не любить працювати, загорнувшись ковдрою і зручно розмістивши подушку під головою. Або дивитися серіали, або перекушувати, або розмовляти по телефону. Цим ми робимо собі тільки гірше, тренуючи мозок не асоціювати ліжко виключно зі сном. Залиште цю зону для відпочинку.

3. Увімкніть світло

Спочатку це буде дуже неприємно, але кращого способу швидше прокинутися, ніж включити світло або розсунути штори, ще ніхто не придумав. Перші промені сонця - приємніше будь-якого будильника.

4. Застеліть ліжко

У вихідний день ліжко так і манить до себе. Вам не хочеться опоряджатися, робити прибирання, готувати і навіть варити каву, адже у вас є альтернатива краще - повалятися в ліжку ще пару годинок. Наша порада: якщо ви встали і попереду чекає день, наповнений справами, подолавши себе і застеліть ліжко. Цей трюк зменшить спокусу лягти спати.

5. Забудьте про "ще п'ять хвилин"

Після дзвінка будильника ви вирішуєте полежати ще пару хвилиночок, трохи подрімати і тільки після цього вставати з ліжка. Нехай це прозвучить очевидно, але не дозволяйте собі такої розкоші. Чи не хочете вставати? Погортайте стрічку в Instagram або почитайте новини. Це дозволить швидше прийти до тями.

6. Поставте гарну пісню

Дзвінок будильника для багатьох з нас - тривожний знак. Якщо він вириває вас з солодкого сну несподівано, то ви прокидаєтеся з прискореним серцебиттям і почуттям тривоги. Можливо, вся справа в мелодії? Не ставте на дзвінок будильника мелодії, що викликають роздратування. Найкраще підійдуть улюблена пісня або звуки природи.

7. Нагородіть себе

Якщо пробудження далося особливо важко, винагородіть себе за зусилля. Це може бути читання улюбленого блогу, похід в кав'ярню і навіть маленький шматочок улюбленого шоколаду.

8. Пийте воду (до кави)

Ранкова втома часто є лише симптомом зневоднення. Виправте це: першим ділом випивайте склянку води. А вже потім насолоджуйтеся кофеїном, який має свої методи повернення вам бадьорості та енергійності.

9. Їжте сніданок, багатий білком

Те, як ви себе почуваєте, відображає невидимі процеси в організмі. Щоб швидше прокинутися і відчути прилив сил, потрібно правильно починати день і правильно харчуватися. Тим, хто відчуває млявість і апатію, допоможе сніданок з великою кількістю білка. Перевірено на собі!

10. Призначте зустрічі на ранок

Графік, завантажений зустрічами і справами в першій половині дня, допоможе вам залишатися сконцентрованою і бадьорою людиною в ранкові години. Коли ж ви найскладніше залишите на післяобідній час, у вас не буде стимулу вставати з ліжка.

11. Займіться йогою

Йога або легка зарядка пробудять тіло набагато швидше, ніж чашка міцної кави. До того ж, фізична активність "розтермосить" метаболізм, зміцнить тіло і дух.

12. Дотримуйтеся графіка

Лягайте і прокидайтеся в один і той же час, незалежно від дня тижня. Налаштуйте механізми свого тіла так, щоб у вас не виникало проблем зі сном і пробудженням. Тим, що у вихідні дні ви намагаєтеся "відіспатися" за недоспані тиждень, ви тільки саботуєте роботу організму.

13. Дихайте свіжим повітрям

Один ковток холодного підбадьорливого повітря здатний на чудеса, наприклад, дати тілу сигнал про пробудження. Вийдіть на балкон або відкрийте вікно і глибоко вдихніть, потім так само глибоко видихніть. Доброго ранку!

14. Використовуйте ефірні масла

Масла мають різні смаки і аромати. Трав'яні і цитрусові відмінно підходять для стимулювання припливу крові до мозку, що надзвичайно ефективно при пробудженні.

15. Переставляйте час на будильнику

Наш організм швидко до чогось звикає, тому ефективність падає. Як в тренуваннях, якщо ви постійно виконуєте одні і ті ж вправи, то тіло перестає на них реагувати, так і зі сном. Час від часу переставляйте цифри на будильнику, інакше ваш мозок звикне і перестане помічати призовні звуки.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити