image
 |  5 25 Травня 2023 | 14:18

Як відбуватиметься календарна реформа: в ПЦУ пояснили

У Православній церкві України (ПЦУ) повідомили, що календарна реформа відбудеться "без примусу, поступово і усвідомлено".

Парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість. Про це йдеться у заяві ПЦУ в Facebook, - пише ВолиньUA.

"Це рішення, на яке чекає від нас і більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії", – зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Боялася бути безвісти зниклою": спогади про загиблу на війні матір з Волині

Там зазначили, що парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено.

"Зауважимо, що питання календарної реформи давно дискутується і в суспільстві, і в Церкві. І ми бачимо, що з року в рік все більшим стає число прихильників переходу на оновлений, сучасний календар, яким вже давно користуються більшість Помісних Православних церков. З новою силою це питання постало внаслідок російської агресії", – сказано у заяві.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити