image
 |  22 14 Квітня 2019 | 11:42

Як волинський Фаберже створює свої шедеври із яєчної шкаралупи

Інкрустовані камінням Сваровскі, бурштином та цінними металами. Волинський майстер Анатолій Бойко робить шедеври із яєчної шкаралупи. Дві сотні вирізьблених та інкрустованих яєць нині прикрашають колекцію митця із Володимира-Волинського. Його вироби порівнюють з роботами ювеліра Фаберже. Анатолій Бойко розповів, що займається різьбою на яєчній шкаралупі більше 10 років.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу UA: Волинь.

Анатолій Бойко, майстер: "У всіх релігіях, яка б релігія не була — кругом яйце, сфера символізує початок зародження, життя. Рік за роком я їх розвивав, вдосконалював. Зараз вже дійшов до техніки, що яйце в яйці — шва не видно."

Майстер каже: кожен його виріб — унікальний. Демонструє одну зі своїх улюблених і копітких робіт.

Анатолій Бойко, майстер: "Ця робота по техніці Фаберже, тому що свої секрети Фаберже ховав в середину. Гусине яйце, яке відкривається. Воно відкрилося. Тут треба було все виміряти, вгадати до долі міліметра. Шкаралупу яйця розділити на три частини, щоб вона і відкривалася, і сходилась всередині того гусиного яйця куряче яйце. Воно так само зроблене системою шкатулки і воно теж відкривається. Всередині перепелине яйце — воно теж за тією самою схемою зроблене, оброблене стразами Сваровскі, металом. І всередині нього іконка Божої Матері." 

Анатолій Бойко каже, що він єдиний із майстрів в Україні, хто оздоблює яєчну шкаралупу металом та освоїв техніку витягування яєчної шкаралупи. Для роботи майстер обирає яйця, що мають ідеально рівну поверхню. Потім, розповідає, висушує їх протягом 2-3 місяців.  

В майстерні пан Анатолій проводить майстер-класи для молоді. Це — студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу. Марія Соболь і Світлана Короць кажуть, що займаються писанкарством і це була їхня перша спроба різьби на яйці. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 1030 років Володимиру: імена, які увійшли в історію

Марія Соболь, студентка: "В писанці ти наносиш віск на поверхню, а тут ти заглиблюєшся у середину цього яйця. Тому, мені здається, це дуже різні техніки. Але їх об’єднує сфера яйця." 

Світлана Короць, студентка: "Я спробувала вирізати таке обличчя, смайлик. Мені сподобалось. Я спробувала квіточку вирізати ось, сердечко. Робота клопітка дуже, але мені сподобалось. Думаю, ще спробую попрацювати в такій техніці" 

За увесь час Анатолій Бойко створив більше 3-х сотень яєць Фаберже. Каже, точну кількість назвати не може. Нині його роботи прикрашають колекції поціновувачів мистецтва в різниїх країнах світу. 

Леся Мартинюк, викладачка образотворчого мистецтва: "Він - унікальний в своєму роді. Він єдиний такий, дуже багато робіт представляє. Мене вражає його такий спокій, внутрішня гармонія. Тому що лише така людина з доброю душею і чистим серцем може стоворити такий прекрасний витвір мистецтва." 

Колекція волинського майстра внесена до Книги рекордів України як найбільша, створена із яєчної шкаралупи. Зупинятися на досягнутому, розповідає Анатолій Бойко, він не збирається й буде дивувати новими шедеврами.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити