У 2019 році на покращення послуг екстреної допомоги держава виділить 1 млрд гривень. Кожен автомобіль швидкої буде забезпечено GPS-навігатором. Це дозволить диспетчеру оперативно відстежувати місцеперебування медичного транспорту. Оновлено буде й медобладнання автомобілів "швидкої".
Реформи у сфері надання екстренної допомоги уряд України планує завершити до кінця 2020 року. Які саме позитивні зміни принесуть нововведення українцям, - розповів OBOZREVATEL.
Оперативніша робота бригад швидкої допомоги
Заплановане на 2019 рік упровадження нової програми "Централь 103" дозволить диспетчерам швидкої допомоги обробляти виклики вдвічі швидше. При цьому до пацієнта відправлятимуть найближчу машину "швидкої". Це значно підвищить оперативність медичної допомоги в містах та областях. Також переваги реформи оцінять і медпрацівники: для більшої мотивації уряд обіцяє підвищити їм зарплату.
Доступніші ліки
Затверджена у 2017 році програма "Доступні ліки" з 1-ого квітня 2019 року розширить свою дію. У неї буде залучено більше аптек по всій Україні. Список із 261 лікарського препарату в них можна буде отримати безкоштовно або з незначною доплатою.
Більш кваліфіковані медики
Нововведення 2019 року розповсюджуватимуться й на навчання майбутніх лікарів. Для вступу на спеціальності "стоматологія", "медицина" й "педіатрія" учням 11-х класів потрібно буде набрати на ЗНО з профільних предметів не менше 150 балів. Окрім того, до розділу "Охорона здоров'я" буде додано нові обов'язкові предмети. Це біологія або хімія, фізика або математика.
Із 2019 року зміни чекають і на студентів-медиків 3-ого та 5-ого курсів. Вони повинні будуть проходити єдиний державний кваліфікаційний іспит, інакше кажучи, перевірку на профпридатність.
Торкнеться реформа й медиків, які вже працюють у службі швидкої допомоги. В обов'язковому порядку з 2019 року вони проходитимуть курс спеціальної підготовки до змін у сфері охорони здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проти Гройсмана відкриють кримінальну справу
Налагоджений електронний реєстр
Почне діяти з 2019 року й система електронних лікарняних. Створення для них реєстрів уже затверджено Кабінетом міністрів України. Завдяки цій системі лікарю знадобиться всього пара хвилин на заповнення електронного бланку й засвідчення його своїм цифровим підписом. Пацієнту ж лишиться лише забрати квитанцію з номерком.
За таким самим принципом відбуватиметься й оформлення довідки на виплату роботодавцем компенсації за травми, отримані працівником на виробництві.
Ввести в дію з 2019 року уряд планує й електронні медичні картки. Доступ до них буде виключно у пацієнта і його лікарів. У цих картках зберігатиметься інформація про здоров'я пацієнта, зібрана з усіх медичних закладів, у яких він проходив лікування. При цьому звичайні картки відміняти не будуть.