image
26 Вересня 2021 | 08:24

З квітами, хлібом і сіллю: митрополит Луцький і Волинський завітав на празник (ФОТО)

У день Різдва Пресвятої Богородиці митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію в однойменному храмі села Рачин Горохівського деканату з нагоди престольного празника.

Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України.

З високопреосвященним служили: старший декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель священник Петро Янюк, інше переважно місцеве духовенство.

У слові архієрей зазначив, що ми сьогодні вшановуємо Пресвяту Богородицю. Основне призначення жінки – народжувати й виховувати дітей, а чоловіка – заробляти на життя. Лукавий старається спокусити людей у цьому благому намірі, щоб забули своє призначення. Різдво – свято народження нового життя. На завершення владика нагадав пам'ятати про свою сутність, місію, постійно пізнавати себе та жити в любові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, яку зарплату отримують муніципали Нововолинська

Церковними відзнаками, благословенними грамотами владика нагородив жертводавців та інших активних парафіян.

У XVIII ст. в с. Рачин була дерев’яна церква з чотирма куполами і дзвіницею. На початку 20-х років ХХ ст. вона згоріла. Тож громада розпочала спорудження нової, яке завершила 1928 р. За часів Другої світової в ній переховувалися місцеві селяни. З 1962 до 1989 рр. храм був закритий атеїстичною владою. Опісля богослужіння відновилися. Нині це тридільна святиня з добудованою дзвіницею.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити