У 2021 році, незважаючи на карантинні обмеження, державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля посилено контролювали водні об’єкти області. Протягом 2021 року в рибоохоронних рейдах були задіяні 10 державних інспекторів, на яких припадає понад 20 тис. гектарів рибогосподарських водних об’єктів. Межі патруля охоплюють внутрішні водойми Волинської області. Серед них 9 водосховищ, загальною площею 1961,4 га, 268 озер, площею 13367,4 га та 879 ставків, площею 5161,3 га. Загальна довжина берегової смуги річок, над якими здійснюють нагляд патрульні, становить 3 638 км.
Про це інформує Рибоохоронний патруль Волині.
Протягом 2021 року державними інспекторами здійснено 392 рибоохоронних рейди на внутрішніх водоймах області і місцях реалізації водних біоресурсів. В результаті викрито 1 021 порушення з яких 170 грубих за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Також складено 704 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 20 протоколів за ст. 88 – 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів) та 6 протоколів за ст. 85 - 1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування водних біоресурсів). Оформлено 117 актів виявлення та вилучення безгосподарського майна, згідно з якими вилучено 790 од. заборонених знарядь лову. Ще 196 од. лову вилучено у порушників рибальства. Протяжність вилучених заборонених сітних знарядь склала понад 36 км. Вилучені знаряддя були двічі утилізовані працівниками рибоохоронного патруля.
Викриття порушень відбувалися спільно із громадськими інспекторами, співробітниками поліції та екологічної інспекції. До участі у рейдах запрошували громадських активістів та небайдужих рибалок. Завдяки роботі державних інспекторів рибоохорони виявлено порушення під час яких нараховано 222 232 грн збитків.
В рамках рибоохоронних рейдів у порушників вилучено понад 488 кг водних біоресурсів. Крім цього, рибпатрульними із безгосподарських знарядь вилучено та випущено у водойми 156 кг водних біоресурсів, чим попереджено збитків на 102 613 грн. Випускаються водні біоресурси в живому стані, тим самим зберігаючи генофонд аборигенної іхтіофауни регіону. Крім цього, 160 кг риби, вилученої у порушників та з безгосподарського майна, передали цьогоріч до Луцького зоопарку у вигляді благодійної допомоги.
За цей період складено та направлено до судів 196 справ для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Також чотири справи проти чотирьох громадян, які здійснювали незаконний вилов риби з заподіянням істотної шкоди рибному господарству передано в прокуратуру або органу досудового розслідування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У місті на Волині автівки їздять парком – поліція ігнорує
Протягом року на порушників накладено штрафів на суму 80 432 грн. Для активізації зусиль щодо стягнення збитків та штрафів працівниками рибпатруля активізовано роботу з органами Державної виконавчої служби, місцевого самоврядування та судами.
«Державні інспектори здійснюють посилений контроль за водними об’єктами для захисту рибних запасів Волині. А громадяни, у свою чергу, повинні дотримуватися природоохоронного законодавства та не завдавати шкоди рибному господарству держави. Лише відповідальне ставлення та підвищення рівня екосвідомості громадян допоможуть зберегти та примножити популяцію іхтіофауни у наших водоймах», - наголосив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.