Про це 27 червня 2018 року «ВолиньUA» повідомили у Відділі організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.
Сума отриманої громадами ренти від заготівлі перевищує минулорічні показники у 8 разів. Втім, прогнозувати такий же фінансовий ріст за підсумками чорничного сезону поки зарано через нестійкі погодні умови, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.
Однак, на часі для кожного керівника місцевого самоврядування уважно проаналізувати діяльність заготівельників на території громади з тим, щоб переконати їх сплачувати всі податки. Саме з початком заготівлі стратегічно важливої для області чорниці та іншої дикорослої продукції керівники органів місцевої влади повинні подбати про легальну діяльність представників підприємництва, які є учасниками сезонного заготівельного бізнесу, - наголошує начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.
Серед визначених законом податкових платежів, що повинні поповнити бюджети всіх рівнів, - рентна плата за спецвикористання лісових ресурсів, ПДФО та єдиний податок. Переважна сума від їх надходжень зараховується до бюджетів громад.
Не втратити можливість залучити до місцевих бюджетів додаткові вагомі надходження – під силу кожному лідеру територіальної громади за умови конструктивного діалогу з бізнесом, представники якого здійснюють заготівлю ягід та грибів з комерційною метою, - підкреслила Світлана Савчук.
Зі свого боку працівники територіальних органів ДФС в області завжди допоможуть фаховими консультаціями в питанні легалізації заготівлі дикорослої продукції, - запевняють в ГУ ДФС у Волинській області.